Uudis

Eesti idufirmade kogukond ja loomeinimesed kutsuvad üles valima

"Ma olen veendunud, et iga hääl võib kaasa tuua muutuse ning selle kasutamine on väga oluline," ütleb Evelin Võigemast.kaader klipist

Idufirmade ja loomeinimeste koostöös on valminud videoklipp, mis kutsub üles kasutama oma häält ning minna valima. Klipi loomise taga on näitleja Evelin Võigemast, režissöör Jan-Erik Nõgisto Kuukulgur Filmist ning Sten Tamkivi, Taavet Hinrikus ja Ahti Heinla Eesti Startupijuhtide klubist.

Klipi sünnis osalenud inimesed tõi kokku ühine mure, et nende tuttavate ja kolleegide seas võib olla palju inimesi, kes ei näe oma hääle kasutamises mõtet.

“Eestis on kõige mugavam hääletamissüsteem kogu maailmas, ometi jääb vahel mulje, et meil on justkui liiga vähe usku oma hääle jõusse,” ütles klipi üks toetajatest, Ahti Heinla.

Näitleja Evelin Võigemasti sõnul oli tema jaoks oluline, et sõnum ei puuduta ühtegi parteid, vaid ühiskonda. “Igal inimesel on hääl poliitikas kaasarääkimiseks,” ütles Võigemast.

“Ma olen veendunud, et iga hääl võib kaasa tuua muutuse ning selle kasutamine on väga oluline.”

Sul on hääl. Teeme ära!

💪 SUL ON HÄÄL 💪Eesti on maailma kõige lihtsam koht e-hääletamiseks. See võtab vaid 30 sekundit. Teeme seda! Aadress on: www.valimised.eeLoe ka Evelin Võigemasti video sünni kohta: https://www.startupleadersclub.com/events/sul-on-haalPS. Selle video vaatamise ajal jõuaksid hääletada kuni 10 korda.

Posted by Memokraat on Pühapäev, 24. veebruar 2019

“Me arvame, et valimistest osavõtt ei ole ainult valimiskomisjoni, vaid kogu ühiskonna huvides,” ütles Sten Tamkivi.

“Seetõttu soovisime anda oma panuse ning kutsuda kõiki valima, mul on väga hea meel, et Evelin ja Jan-Erik olid mõelnud meiega sarnaselt,” ütles Tamkivi. Ta lisas, et paljud idu- ja tehnoloogiafirmad algatasid eelmisel nädalal ka 10-minutilise valimispausi, et inimestele hääletamise võimalusi meelde tuletada.

“Kuigi vahel võib jääda mulje, et ühest häälest ei piisa, on maailma poliitikas olukordi, kus suured valikud on sündinud vaid väikese häälte-enamusega,” lisas Taavet Hinrikus.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses