Uudis

Idufirmade konkursi PowerUp! Eesti finaali võitis Roofit.Solar

Konkursi võitja Roofit.solar.Foto: Magnus Heinmets

Kesk- ja Ida-Euroopa suurima roheidufirmade konkursi PowerUp! Eesti finaalis valis žürii 9 osaleja seast parimaks Roofit.solari. Võitja sõidab Eestit esindama lõppvõistlusele Krakowisse, kus 21. mail asuvad 65 000-eurose auhinnafondi ning võimalike investeeringute nimel omavahel võistlema finalistid 14 Euroopa riigist.

Eesti finaali võitja Roofit.solari idee seisneb innovaatilises 2-in-1 päikeseelektrit tootvas metallist katusematerjalis, mis asendab tavapäraseid katusekatte- ja fassaadimaterjale.

“Võit kinnitab, et algamas on uus ajastu, mil inimestele läheb aina enam korda roheenergia ja võimalus ise energiat toota. Loodame, et osalemine PowerUp! konkursi rahvusvahelises finaalis suurendab meie nähtavust ka potentsiaalsete investorite seas,” rääkis Roofit.solari turundus- ja ekspordijuht Helen Anijalg.

Tehnopol Startup Inkubaatori juhi Martin Goroško sõnul oli žürii jaoks oluline, et ideel oleks potentsiaali saavutada globaalset edu.

“Kõik Eesti finaalis osalenud ettevõtted esitlesid suurepäraseid tooteid ja teenuseid, aga meie silmad pani särama Roofit.solar. Nende meeskond on tabanud ära õige aja ning teinud toote järjest kasvavale turule, mis võimaldab rohetehnoloogiat senisest enam massidesse viia. Küsimus ei ole kas, vaid millal selline terviklik, kaks ühes lahendus laialdaselt kasutusele võetakse, sest ka salvestusseadmete hind on tänu tehnoloogia arengule langustrendis. Ettevõte valmistub nüüd lõppvõistluseks, kus neil on au esindada meie riiki. Loodame, et Eesti senine edulugu PowerUp! võistlusel jätkub – neljast eelnevast korrast kolmel on võit tulnud just siia.”

Lisaks võitjale anti välja ka eriauhind. Võimaluse osaleda Tehnopol Startup Inkubaatori 6-kuulises inkubatsioonis võitis idufirma MikroMasch, kes on välja töötanud nanokattega akumaterjali, mis suurendab pürolüüsi tehnoloogia abil toodetud liitiumpatareide energiat.

Martin Goroško sõnul soovis žürii toetada ettevõtte arengut ja näha, et seni laboritingimustes häid tulemusi näidanud lahendus töötab ka reaalses elus.

Eesti finaali võitja valiti välja 9 idee seast, mida idufirmad esitlesid žüriile, publikule ja valdkonna spetsialistidele. Enne finaali läbisid osalejad kahepäevase bootcamp koolituse, kus kogenud ärimentorite Indrek Sauli ja Margit Raidi käe all lihviti vajalikke oskusi enda toodete ja teenuste esitlemiseks.

Eesti finaali žüriisse kuulusid Tehnopol Startup Inkubaatori juht Martin Goroško, BaltCap Growth Fund partner Heidi Kakko, InnoEnergy investeerimisjuht Lukasz Skarka, EBAN – Euroopa äriinglite võrgustiku juhatuse liige Priit Rohumaa ja Tera Ventures asutaja Stanislav Ivanov.

PowerUp! on Kesk- ja Ida-Euroopa suurim idufirmade konkurss, mida korraldab Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi (EIT) toetusel tegutsev säästva energia uuenduste eestvedaja InnoEnergy.

Lõppvõistlusel esitlevad enda rohetehnoloogia valdkonda kuuluvaid ideid kokku 14 riigi kohalikes finaalides parimateks tunnistatud idufirmat. Konkursi peaauhind sel aastal on 50 000 eurot, teine koht saab 10 000 ning kolmas 5000 eurot.

Lisaks on osalejatel võimalus pääseda InnoEnergy juhitud ärikiirendisse Highway, mis annab ligipääsu rahvusvahelisele äripartnerite võrgustikule ja kuni 150 000-eurosele finantsinvesteeringule.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.