Uudis

IKEA omanik investeerib koos partneritega Eesti idufirmasse 11 miljonit dollarit

Click & Grow kaasas 11 miljonit dollarit ehk ligi 9,6 miljonit eurot, seda IKEA omanikfirma Ingka Group ja SEB Alliance käest.

Uute investorite seas on maailma suurim kodusisustuse jaemüüja Ingka Group, mis haldab 367 IKEA kauplust, ja Prantsusmaa SEB Groupe’i riskikapitali haru SEB Alliance. Uue rahastusega plaanitakse laiendada ja kiirendada Click & Grow üleilmset kohalolu ning suurendada aiapidamise populaarsust veelgi.

Voorus osalesid ka Y Combinator ja Yunqi VC. See on Click & Grow seni kõige suurem rahastamisvoor.

“Hüperlokaalse aianduse eestvedajatena oleme juhtinud seda teekonda, mille käigus nutiaiad on teeninud välja oma loomuliku koha köögiseadmete hulgas. Nüüd püüame jõuda järgmise verstapostini, et näha,kas ja kuidas hüperlokaalne farmindus suudab mõjutada meie toiduahela jätkusuutlikkust ja vähendada toidujäätmete hulka. Meil ei saaks olla paremaid partnereid kui Ingka Group, kes panustab palju inimestesse ja keskkonnasäästlikku tulevikku, ning maailma juhtiv väikeste majapidamisseadmete tootja Groupe SEB,“ rääkis Click & Grow tegevjuht ja asutaja Mattias Lepp.

“See investeering on osa Ingka kontserni suuremast eesmärgist toetada uuenduslikke ettevõtteid, mis panustavad tervislikuma toidu säästvamasse tootmisse, ning usume, et Click & Grow’ uudsel meetodil on suur potentsiaal. Meie jaoks on see järgmine samm edasi, et pakkuda IKEA klientidele ja meie kaastöötajatele tervislikumat ja täisväärtuslikumat toitu, ning see annab IKEA jaeturgudele uue võimaluse olla kohalike värskete toiduainete kasvatamisel sõltumatum,“ märkis Ingka Group’i investeeringute juht Kirster Mattsson.

Märksõnad: ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.