Uudis

Inspektsioon: enamus avaliku sektori veebilehtedest peab läbima uuenduskuuri

Andmekaitse inspektsioon võtab luubi alla avaliku sektori veebilehed, kust ei ole info lihtsasti ning kiiresti leitav.

Inspektsiooni sõnul peab veebis olev info olema kättesaadav ka vanemates seadmetes, erivajadustega inimestele ja eriolukordades, kus internetikiirus on väga väike. Samas tuuakse välja, et kui nõuetekohaseks kättesaadavaks tegemiseks tuleb teha liiga palju pingutusi, tuleb leida alternatiiv ja seda kasutajatele selgitada.

Segased veebid

Inspektsiooni sõnul peab maailmas, kus järjest enam teenuseid ja infot on kolinud internetti ja kust ka erivajadusega inimesed oma info ammutavad, olema veebileht ka nende jaoks kasutatav ilma meelehärmita.

“Jättes hetkeks kõrvale erivajadusega inimesed, on paljudel veebilehtedel isegi igati korras silmanägemise ja tajuvõimega inimesel raske navigeerida, sest tekst on liiga väike või uppunud plinkivate bännerite või tähelepanu hajutavate animatsioonide keskele. Veebil puuduvad lihtsasti arusaadavad viited või juhised ringiliikumiseks ja info on “ära maetud” menüüde sügavustesse. Probleemiks on sageli ka kontaktvormid, kust ei pruugi ka kullipilguga kasutaja leida kontaktinfot, ammugi veel vaegnägija,” seisab inspektsiooni pressiteates.

Selleks, et veebisisu oleks kasutaja meeltele arusaadav ja lihtsasti kasutatav, on avaliku teabe seadusesse üle võetud Euroopa Liidu direktiiv (EL 2016/2102), mis käsitleb avaliku sektori asutuste veebisaitide ja mobiilirakenduste juurdepääsetavust.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses