Uudis

IT-minister: eeldan, et e-valimiste töörühmas toimub tugevate eriarvamuste põrkumine

Väliskaubandus- ja infotehnoloogia minister Kaimar Karu.Foto: Scanpix

Eelmise väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Kert Kingo ajal algatatud e-valimiste töörühm jätkas tööd ka ajal, mil uut ministrit ei olnud veel ametis. Eelmisel nädalal toimus töörühmal esimene kohtumine, millest võttis osa ka praegune minister Kaimar Karu.

Ministri sõnul möödus töörühma viimane koosolek töises õhkkonnas. Töörühma koostatud lõpparuanne peaks endiselt valmima 12. detsembriks, kuid minister Karu sõnul on alust eeldada, et aruande esitamisele eelnevad nädalad näevad mitmete punktide osas enne lõppsõnastuseni jõudmist mitmete tugevate eriarvamuste põrkumist.

Töörühma liige näeb raporti toimetamises tsenseerimist

Eelmisel esmaspäeval toimunud koosolek sai minister Kaimar Karu ülevaate töörühma senisest tööst ning edasistest plaanidest.

“Väljendasin töögrupile oma kindlat soovi jõuda selleni, et lõpparuanne oleks sobilik nii laiemale avalikkusele esitamiseks kui minu ja minu meeskonna jaoks praktiliseks sisendiks järgmiste sammude planeerimisel,” ütles Karu Geeniusele.

Ministri sõnul usub ta, et töögrupp suudab nende eriarvamustega toime tulla. Koosoleku protokollist nähtub, et lõpparuande struktuuri osas jäi teiste liikmetega eriarvamusele Heldur-Valdek Seeder, kelle nägemusel ei tohiks töörühma ekspertide tekste keegi teine
peale autorite toimetada.

“Samuti leian, et sedasorti eriarvamused on pigem teretulnud, mistõttu need lõpparuandes ka dokumenteeritakse. Töögrupi ülesandeks pole jõuda kõikide murekohtade kõikide detailide osas konsensuseni, vaid sisuka, eesmärgipärase ning teema keerukust arvestava meeskonnatöö tulemusena valminud aruandeni,” lisas minister.

Seederi hinnangul oleks tekstide väline toimetamine tsenseerimine.

E-valimiste töörühma kutsus kokku eelmine väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister tänavu juunis ning esialgse eesmärgi kohaselt pidi töörühm hindama elektroonilise valimissüsteemi ja elektroonilise hääletamise infosüsteemi protsesside ja turvameetmete vastavust kehtivale küberturbe regulatsioonile ja valimisseadustele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.