Uudis

IT-minister Kingo: riigi roll on tagada IT-innovatsiooni turvalisus

Endine väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert KingoFoto: Scanpix

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo rõhutas Eesti küberkogukonna aastaseminari avakõnes riigi rolli IT-sektori uuenduslike ideede turvalisuse ja õigusliku regulatsiooni tagamisel.

Ministri sõnul on riik innovatsiooni protsessis ettevõtetest erinevas olukorras. “Riik “müüb” eelkõige usaldusväärsust, huvide tasakaalustatust ja korda,” ütles Kingo pressiteate vahendusel. “Riigi rolliks on tagada, et innovatiivsed ideed on läbi mõeldud, turvalised ja õigusaktidega reguleeritud. Olgu see siis e-valimiste rakendus, tehisintellekti kontseptsioon või sidevõrkude arendamine.”

Ta lisas, et küberturvalisuse valdkonna juhtimine ja koordineerimine peab olema selgem ning käsil on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) põhimääruse muutus, et tuua paremini esile ministeeriumi roll riikliku küberturvalisuse tagamisel.

“Pole kahtlust, et Eesti e-riigi senine edu tugineb suures osas tööl, mida on teinud meie küberturvalisuse valdkonna eksperdid,” tunnustas Kingo seminaril viibijaid. Seetõttu on aga avalikud ootused Eesti IT-võimekusele kõrged ning digiühiskonna jätkusuutlikkuse, usaldusväärsuse ja kõrge maine hoidmine on tema sõnul sektorile suur väljakutse.

Samuti rõhutas ta, et digiühiskonna areng ja infotehnoloogia tihedam lõimitus igapäevaellu nõuab küberturbe võimekuste edendamisesse piisavate ressursside suunamist. “Koostööd tuleb teha erinevate riigiasutuste, erasektori ja teadusasutuste vahel. Eesti rahvusvaheline kübermaine sõltub sellest, kuidas oma “kodutöö” ära teeme ja kui hea on meie võimekus riigis terviklikult.”

Asutustevahelise koostöö parandamine ja küberturbe-alaste väljakutsete lahendamine on ka üks tema poolt ellu kutsutud töörühmade eesmärke, märkis minister.

Neljapäeval Sagadis toimuva seminari eesmärk oli laiapõhjalise koostöö edendamine erinevate asutuste vahel ja ühiskondlikult oluliste küberturbe teemade arutelu.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses