Käed küljes: Android 10 aitab nutisõltuvusest vabaneda

Android 10 on saadaval alates tänasest.Foto: Google

Tänasest on Google’i Pixel telefonidele saadaval Android 10, mis toob endaga kaasa mitmeid kauaoodatud ning ka vähem nõutud uuendusi. Geenius proovis uut operatsioonisüsteemi ning esimene mulje on positiivne.

Tundub, et Google on sel korral keskendunud uuendustele, mis aitavad kasutajatel nutisõltuvusest vabaneda ning hoiduda ebavajalikest teavitustest. Samuti on rõhku pandud privaatsusele.

Lihtsad ja väga olulised uuendused koos

Screenshot_20190904-111808
Screenshot_20190904-142712

Üks vast kõige lihtsamaid uuendusi on tehtud Smart Reply funktsioonile, mis suudab nüüd eristada sõnumis olevat sisu ning vastavalt sellele pakub välja, kas kasutaja soovib näiteks YouTube’i linki kohe YouTube’i äpis avada.

See kaotab ära vajaduse sõnumiga saadetud linke, ükskõik millisest sõnumiäpist, kopeerida veebibrauserisse või mujale äppidesse.

See on funktsioon, mis oleks pidanud olema juba täiesti esimesel Androidi versioonil. Aga parem hilja kui mitte kunagi.

Android 10 ei pea pikalt kasutama, et saada aru Google’i soovist teha nutiseadmete kasutamine tervisele sõbralikumaks.

Üks selliseid uuendusi toob kõigile Android 10 toetavatele telefonidele ja tahvelarvutitele süsteemiülese tumeda režiimi, mis muudab kõigis võimalikes kohtades ja äppides kuvatava senisest tumedamaks. See peaks tegema telefoni kasutamise hämarates tingimustes silmadele kergemaks.

Screenshot_20190904-144007
Screenshot_20190904-143816

Kuigi tume režiim on nüüd olemas ei ole Google uuendanud näiteks avaekraanil kuvatavaid widgeteid, mis on ka tumedas režiimis endiselt valged.

Kasutajad saavad määrata, millised äpid ja millal näevad tema asukohta

Juurde on lisatud ka žesti põhine navigeerimine, mis kaotab ära vajaduse virtuaalseteks nuppudeks äppide sulgemiseks ning edasi-tagasi liikumiseks äppide vahel.

Täiustatud on mitmeid privaatsust puudutavaid sätteid tänu millele saab nüüd kasutaja veelgi detailsemalt määrata, millised äpid ja millal pääsevad seadme GPSi koordinaatidele ligi.

Suurimaks uuenduseks on vast Digital Wellbeing, mis on veel ametlikult beetafaasis. Selle funktsiooni alla kuulub mitu võimalust, mille abil saab kasutaja paremini keskenduda ning nutisõltuvusest vabaneda. Näiteks on focus mode’is võimalik ära määrata konkreetsed äpid, mida ei saa režiimi aktiveerides kasutada.

Screenshot_20190904-144123
Screenshot_20190904-143446

Lisaks saab määrata ära, kui kaua mõnd äppi saab kasutada ning olemas on ka funktsioon, mis keerab teatud kellaaja saabumisel enamik telefoni funktsioone kinni. Kõik selle mõte on selles, et kasutajad ei oleks oma seadmetesse aheldatud.

Siit saad vaadata, millal jõuab Android 10 sinu telefonile.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.