Uudis

Käed küljes uuel Sony XZ3-l: Miks ometi oli vaja see telefon teha?

Sony tõi sel aastal IFA tehnoloogiamessil välja uue lipulaeva, mis kannab nime Xperia XZ3. Võrreldes eelneva tippmudeliga XZ2 on suurimaks uuenduseks OLED-ekraan.

Xperia XZ3 jätkab sama uue disainikeelega, mida on Sony telefonide puhul viimase aasta jooksul näha saanud. Telefoni tagumine külg on kergelt kaardus ning läikiv, meenutades käes hoides väga HTC uuemaid telefone.

Telefoni esiküljelt leiab 6-tollise OLED-ekraani, mille resolutsiooniks on 2880 x 1440 pikslit. Geeniuse kiire testkasutus näitas, et ekraan on korralik: värvid on väga kontrastsed, ekraan muutub piisavalt heledaks ning kirkaks.

Võrreldes Xperia XZ2 mudeliga on peale ekraani aga vähe muutunud. Seadme seest leiab suuresti sama riistvara: 64 GB salvestusruumi, Snapdragon 845 protsessori ning 4 GB muutmälu. Uuenduse on saanud aga kaamera.

Telefoni esikaamera on nüüd 13-megapiksline varasema 5-megapiksli asemel, põhikaamera on aga jäänud 19-megapiksli juurde.

Kuna telefon on mõnevõrra pikemaks veninud, siis on Sony laenanud inspiratsiooni HTC-lt ning telefoni külgedele koputades on võimalik käivitada erinevaid tegevusi, seega ei ole vaja pidevalt näpuga ekraani ülemist serva otsida.

Telefon saab ka aru, kui kasutaja soovib fotot jäädvustada, avades sel hetkel automaatselt kaamera. Selleks kasutab see sensoritelt pärinevat infot. Soovi korral on võimalik see funktsioon aga ka välja lülitada.

Geeniuse katsetused näitavad, et telefon paistab töötavad kenasti: see on kiire, kaamera jäädvustab korralikke fotosid ning ekraani üle ei saa liialt nuriseda. On aga mõnevõrra küsitav, miks Sony selle telefoni tegi.

Sisemus on sel suuresti sama, kui eelmisel telefonil ning XZ2 Premium on endiselt parem kui uus XZ3, seega jääb mõistetamatuks, kellele on see telefon mõeldud.

Telefoni hinnaks on 800 eurot ning see jõuab müügile septembri lõpus-oktoobri alguses.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.