Kaimar Karu on põhimõtteliselt valmis ministriametisse naasma

Endine väliskaubandus ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu.Foto: Stenbocki Maja

Töö lõpetava valitsuse kolmas väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu ütles Geeniusele, et on põhimõtteliselt valmis ministriametisse naasma. Karu hoidis IT-ministri ametikohta 7. novembrist 2019 kuni 20. aprillini 2020.

Karu kinnitusel ei ole valitsust moodustav Reformierakond temaga veel ühendust võtnud, kuid ta on juba mõelnud selle peale, et selline pakkumine võidaks talle teha. 

“Mõne tuttavad käisid selle võimaluse sotsiaalmeedias välja. Kui see võimalus peaks avanema, siis ma kaalun seda väga tõsiselt. Kuna eelmise korra kogemus oli korraga nii positiivne kui ka mitte-positiivne, siis ma peaksin seda kaaluma. Idee ei ole mulle vastumeelne,” ütles ta. 

Karu lisas sedagi, et IT-ministrina saaks ta Eesti jaoks midagi ära teha. Kuigi Karu oli EKRE minister, ei astunud ta erakonda. Ta ei kuulu ka ühtegi teisse erakonda. 

Reformierakonna pressiesindaja Kajar Kase kinnitusel ei ole koalitsiooniläbirääkimiste raames ühegi ministriametini jõutud. Esialgu keskendutakse koalitsioonilepingule ning kui sealsed punktid on paigas, hakatakse mõtlema sellele, kes võiks milliseks ministriks saada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.