Kannapööre: endine Eesti kiirlaenufirma juht tegi idufirma, mis aitab Lõuna-Ameerikas laenuraha säästa

askRobini kaasasutajad Rain Sepp ja Karl Kaju.FOTO: Anari Hagel

Kiirlaenufirma Credit24 pikaaegne juht Rain Sepp tegi kannapööride ja tegutseb pea kolm aastat Lõuna-Ameerikas. Ta arendab seal krediidivahenduse platvormi askRobin, mis aitab inimestel valida parim laenupakkumine ning nii raha säästa.

Kiiresti kasvav firma kaasas äsja 1,6 miljonit eurot Eesti ja välismaistelt investoritelt, et toodet arendada ja suurendada turuosa Mehhikos, Kolumbias ja Argentiinas.

Valida saab parima pakkumise

Üle 1,1 miljoni kliendiga platvormi kaudu on kahe aastaga krediiti väljastatud juba rohkem kui 26 millioni euro ulatuses. Kasutajatel on juba praegu võimalik valida ligi 100 laenuandja hulgast. Sepp selgitas, et pankadel puuduvad kvaliteetsed andmed laenuotsuste tegemiseks, mis jätab üle 60% keskklassist selles võimalusest lihtsalt ilma.

„Kui ma 2017. aastal askRobiniga alustades Lõuna-Ameerika turgu lähemalt uurisin, siis sai mulle hästi selgeks, kui suur hulk inimesi ei saa oma unistusi teoks teha, sest traditsioonilised pangad lihtsalt ei võta neid jutule,” meenutas Sepp. Nii jõudiski ta mõtteni, et oma 15-aastane kogemusega lahendada probleem tehnoloogia abil.

Sepp ongi oma meeskonnaga välja arendanud tehnoloogia, mis analüüsib suurt hulka andmeid laenutaotlejate finantskäitumise kohta kliendisegmendi põhiselt ja võimaldab laenajal võrrelda hindu ning valida sobivaim parimate pakkumiste hulgast.

Laenuandjatele avanevad omakorda seeläbi uued kliendisegmendid, kelle finantskäitumist toetavad usaldusväärsed analüüsiandmed, mis võimaldab paremini riske suunata ja pakkuda soodsaid hindu.

„Praeguses Covid-19 viiruse levikust põhjustatud raskes majanduslikus olukorras, kus töö kaotab suur hulk inimesi, mängib finantshügieen suurt rolli ning kõik võimalused kulusid kokku hoida võivad saada eluliselt tähtsateks,” arvas Sepp. “Praegu tuleb töötada selle nimel, et tagada ligipääs finantstoodetele ja nihutada jõuõlg tarbija poole.“

Pardal tuntud investorid

Investeerimisringi vedanud Change Ventures partneri Yrjö Ojasaare usub, et askRobini meeskond lööb Lõuna-Ameerika keerulisel turul läbi. „Rainiga tundsime üksteist juba varem, kuid eelmise aasta novembris Ragnar Sassi Salto Camp üritusel Gruusias mentordades nägin lähemalt askRobini meeskonna võimekust 72 tunniga arendada toode uuele tasemele ja suurendada müüki ligi viiendiku võrra,“ meenutas Ojasaar.

Ta lisas, et just kriisi ajal läheb hästi toodetel, mis suurendavad ligipääsu rahavoogudele ja aitavad inimestel raha säästa. Ojasaar tõi näiteks senini edukaima USA fintech ettevõtte Credit Karma, mis läks kasvama eelmise kriisi ajal ning hiljuti 7 miljardi dollari eest ära osteti.

Investorite hulgas on ka näiteks mullu Utilitase müünud ning töötajatele Eesti ajaloo rekordboonuse 50 000 eurot jaganud Kristjan Rahu, kes koos Siim Telleriga investeerivad ettevõtte Lemonade Stand kaudu.

Samuti näiteks Pipedrive kaasasutaja Ragnar Sass, rahapesu tõkestamise platvormi Salv asutaja Taavi Tamkivi. Vereeni Early Stage Fund, BENE Asia Capital ja ka 11 Eesti Äriinglite võrgustiku EstBAN liiget.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.