Uudis

Kas piiramatu mahuga mobiilipakett on päriselt piiramatu? Paketi kuritarvitamine lõpeb halvasti

Telefonis on piiramatu andmesidega kõik lubatud.Shutterstock

Keda ükski piiramatu andmemahuga pakett ei rahulda, saab telefoni võtta iga Eesti sideoperaatori juures piiramatu mahuga paketi. Ehk siis kasuta internetti nii palju kui tahad, mingeid lisatasusid ega kiirusepiiranguid ei rakendu.

Kuid mis siis, kui toppida SIM-kaart näiteks 4G ruuteri sisse ja oma ühendust tervele majale jagada? Ehk siis, kas piiramatu andmeside on päriselt piiramatu?

Tele2 Eesti tehnoloogiaüksuse juht Tanel Sarri sõnul pole sellise paketi puhul mobiilis interneti kasutamisel mitte mingisuguseid piiranguid. Kuid…

“Oluline on mõista, et pakett on mõeldud kasutamiseks mobiilis,” selgitas Sarri. “See tähendab, et kui võtta näiteks meie juurest piiramatu andmemahuga pakett ja hakata seda kasutama eesmärgivastastel tegevustel, näiteks otsustab inimene SIM-kaardi paigutada ruuterisse ning hakkab serverit majutama, siis jääb ettevõttele õigus tegevust piirata.”

Sarri kinnitusel ei rakendata piiranguid, kui kasutus on eesmärgipärane ehk inimene kasutab internetti telefonis.

Küll pole aga telefoni kaudu arvutisse interneti jagamine täielikult keelatud. “Boonuseks on see, et kui kasutaja soovib vaadata telefoni vahendusel filme, seriaale või muud sisu, edastada aeg-ajalt internetti arvutisse või laadida alla faile, mis tavaliste pakettide puhul oleks võimatu, siis piiramatu paketi puhul on see lubatud,” ütles Sarri.

Siiski peab selliste pakettide puhul kasutama kainet mõistust. Kui vahel tarvis arvutisse 4G ühendust läbi hotspot-i tuua, siis see on lubatud, aga tervele majale seda ühendust jagada ei tasu.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.