Uudis

Kert Kingo astub tagasi

Endine väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert KingoFoto: Scanpix

Väliskaubanduse- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo esitas täna õhtul peaminister Jüri Ratasele ametist lahkumise avalduse.

“Peaminister Jüri Ratas võttis vastu väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Kert Kingo tagasiastumisavalduse ja annab selle edasi president Kersti Kaljulaidile,” vahendab Stenbocki maja.

“Võtsin täna õhtul vastu väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo lahkumisavalduse ning edastasin selle elektrooniliselt Vabariigi Presidendile. Tunnustan minister Kingot raske otsuse eest, kuid kujunenud olukorras oli üheselt selge, et tema ametis jätkamine olnuks väga keeruline. Seda nii tema enda, tema koduerakonna kui ka terve valitsuse jaoks,” sõnas peaminister Jüri Ratas.

“Poliitik peab oma suhtlemises ametikaaslaste ja avalikkusega olema avatud ning ka ebameeldivate teemade puhul andma õigustatud küsimustele selgeid ja ammendavaid vastuseid. Loodan, et Kert Kingo teeb toimunust tõsised järeldused, mille esimeseks sammuks oli kindlasti tema suure kaaluga otsus ametist lahkuda,” ütles Ratas.

Kert Kingo sattus skandaali, kui väitis, et pole Jakko Väliga töölepingut sõlminud. Seevastu majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) tunnistas, et Kingo oli vastupidiselt varem väidetule teinud ettepaneku Jakko Väliga töölepingu sõlmimiseks ning see leping oli ka sõlmitud. Välist pidi saama Kingo nõunik, kuid sattus avalikkuse pahameele alla oma Facebooki postituste tõttu. Samuti tuli ilmsiks Väli minevik: alkoholijoobes rooli istumine ning muud tingimisi karistused.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.