Kõik, mida pead teadma uuest Galaxy S8-st ja teistest Samsungi seadmetest

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Tanel Meos

Samsung näitas kolmapäeva õhtul toimunud suurel tooteesitlusel uut telefoni Galaxy S8 ja selle suurt versiooni S8+. Lisaks tuli välja lisaseade Samsung Dex, mis laseb telefoni kasutada justkui lauaarvutina ja muid seadmeid.

“Lõpmatu” ekraan

Samsung nimetab uue telefoni ekraani “Infinity”. See tähendab, et telefoni ekraan justkui voolab üle servade ja ulatub üle kogu seadme esikülje.

S8 telefonis on 5,8-tolline ekraan, aga arvestada tuleb, et nii suur pole mitte ainult telefoni esikülg, vaid see ekraan on ka telefoni külgedel. S8+ puhul on ekraani kogusuuruseks lausa 6,2 tolli. Sellise ekraanidisaini puhul kaovad ära ekraaniäärised ehk raamid.

Seejuures on telefoni kodunupp alles küll tavalises kohas – seadme allosas – aga asub otseselt ekraani all. Firma esindaja sõnul on ekraanile vajutades sama efekt nagu tavalise kodunupuga.

Ekraani resolutsioon on mõlemal telefonil sama, 2960 x 1440 pikslit, hoolimata nende erinevast suurusest.

Kaamera

S8 kaamera on F1,7 avaga ja see teeb 12-megapiksliseid fotosid. Kaamera puhul on oluline eripära mitmikpildi töötlus, mis tähendab seda, et see teeb soovitud stseenist mitu fotot ja töötleb need dünaamiliselt kokku, mis vähendab lõppfoto mürataset ja suurendab detailsust.

Esikaamera teeb 8-megapikslise foto ja sellel on automaatne näotuvastus.

Turvalisus: biomeetrilised vahendid

Biomeetriliste tuvastusvahenditena sisaldab S8 kolme meetodit. Esiteks sõrmejäljelugeja, mis on võrreldes S7-ga kolinud nüüd seadme tagaküljele.

Teine meetod on silmaiirise tuvastus, mis oli näiteks kasutusel ka Note 7-s.

Kolmanda meetodina suudab S8 ka teha näotuvastust, mis peaks telefoni omaniku näo järgi lukust lahti tegema.

Riistvara, mälu

Samsungi disaini järgi loodud Exynos 8895 protsessor kasutab uut 10 nm suurusega transistoreid, mis tähendab, et sellega saab sama või väiksema mahuga protsessorist välja pigistada rohkem arvutusvõimsust.

Mõlemal telefonil on 64 GB sisemälu ja 4 GB muutmälu. Sisemälu saab ka mälukaardiga laiendada, telefon toetab kuni 256 GB kaarti.

S8 ja S8+ vastava IP68 standardile ehk on vee- ja tolmukindlad.

Aku

Eraldi rõhutas firma telefonide esitlusel oma akude turvalisust, sest nüüd läbivad telefonide akud 8-astmelise lisakontrolli.

S8 sees on 3000 mAh suurune aku, suurema telefoni S8+ sees aga 3500 mAh suurune.

Telefonid toetavad juhtmevaba laadimist, mille jaoks Samsung tegi uue ümmarguse laadimisaluse. Sellega saab telefoni laadida nii tavalises lamavas asendis, kui ka tõsta üles püstisesse asendisse.

Bixby

Bixby nime kannab Samsungi nutikas assistent, mille käivitamiseks on telefoni küljes lausa omaette nupp.

Bixby põhiline eripära on see, et see oskab tuvastada konteksti. Öeldes “tee sellest pilt” saab assistent aru, et inimene mõtleb ekraanil näha olevat kujutist.

Bixbyt saab kasutada näiteks otsingute tegemiseks, ümbruskonnas huvitavate söögikohtade või muude asutuste leidmiseks, aga ka e-ostude tegemiseks. Näiteks võib Bixby kaamera suunata mingi eseme poole ja see tuvastab pildilt eseme ning leiab seejärel e-poe, kus seda müüakse.

Bixby kasutab masinõpet, et üha paremaid soovitusi teha. Näiteks tihti hommikuti Uberit tellides pakub see juba hommikul õigel ajal Uberi äppi. Õhtusel ajal näitab Bixby aga päeva jooksul astutud sammude loendurit ja hommikuse äratuse kellaaega.

Lisaks on Bixby kasutajaliideseks internetiga ühendatud koduseadmete juhtimiseks.

S8 kõrval tõi Samsung välja ka nutika koduruuteri Samsung Connect Home – mis on mõeldud ühekorraga nii koduse ruuterina kasutamiseks, aga ka internetti ühendatud seadmete keskseks juhtpaneeliks.

Galaxy S8 hind ja müügiletuleku aeg

S8 tuleb Eestis müügile 28. aprillil, suuremates riikides 21. aprillil. Tänasest algas aga Eestis telefoni eelmüük. Eelmüügist soetatud seadme saavad kliendid kätte enne teisi ehk juba alates 18. aprillist.

S8 maksab 799 eurot, S8+ 899 eurot.

Iga telefoniga tuleb kaasa paar AKG kõrvaklappe (Samsung ostis hiljuti ära AKG emafirma Harmani).

Gear VR

Samsungi virtuaalreaalsuse peakomplekt Gear VR saab endale uue paarilise, milleks on Bluetoothiga ühenduv juhtpult, millel on puuteplaat ja lülitid.

Samsung on sõlminud koostöölepped mitmete sisutootjatega ja meediaväljaannetega, kes 360-kraadist sisu Gear VR-i tooma hakkavad.

Et igaüks saaks ise VR-i jaoks videot teha, on väljas uus 360-kraadine kaamera. See on väiksem ja mugavam käes hoida kui mullune mudel. Kaamera salvestab 4K-formaadis videot ja sellest on võimalik teha otseülekandeid näiteks Facebooki.

Töölaua-arvuti mobiilist

Mõned asjad on lihtsalt kiiremad, kui neid teha hiire ja klaviatuuriga. Selleks tegi Samsung uue toote Samsung Dex.

Põhimõtteliselt on tegu seadmega, mille sisse saab panna S8 telefoni ja ühendada monitori, klaviatuuri ja hiire.

Seejärel avaneb ekraanil tavalise töölaua sarnane kasutajaliides, kus saab kasutada selle formaadi jaoks kohandatud äppe. Koostöös Microsoftiga on valmis Office’i programmid, mis sellist režiimi toetavad. Failihalduriga on võimalik kasutada kaustu ja faile, e-postikliendiga saata kirju koos failidega – just nagu tavalise desktop-arvutiga.

Näide PowerPointis esitluse koostamisest:

Tegelik operatsioonisüsteem on ikkagi Android ja kogu tarkvara töötab S8 telefonis.

Esitlus ka Eestis

Esitlusest toimub otseülekanne internetis ja samal ajal ka suurüritusel Tallinnas Balti jaamas, kuhu on oodatud väga palju külalisi.

Samsung S8 esitlus Tallinnas. Foto: Tanel Meos

Pärast ürituse lõppu vahendab Geeniuse meeskond ka otse uuest telefonist muljeid.

Fotod: kaadrid videost / Tanel Meos

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.