Koolide suur digipööre: sisseastumiskatsetel tuleb end kaugtuvastada

Tänavu jäävad klassiruumid sisseastumiskatsete ajal tühjaks.FOTO: Shutterstock

Seni on koolide sisseastumiskatsed toimunud kooliruumides ning katsetel osalejad kohtunud õpetajatega näost näkku, misläbi nii oma isiku kinnitanud kui ka vähendanud spikeradmise ohtu.

Tänavu tuleb aga kevad teisiti. Näiteks Tallinna kesklinna nelja kooli ühiskatsetel keskkooli peab end kaugtuvastama ning ei õpilased ega õpetajad omavahel ei kohtu.

Gustav Adolfi Gümnaasiumi, Tallinna 21. Kooli, Tallinna Inglise Kolledži ja Tallinna Reaalkooli ühised sisseastumistestid toimuvad tänavu 19. mail.

Enne eesti keele, matemaatika, füüsika ja inglise keele sisseastumistesti tegema asudes tuleb end aga tuvastada Eesti idufirma Veriff loodud tarkvara toel. Selleks on igal õpilasel tarvis kaameraga varustatud laua- või sülearvutit ning ID-kaarti või passi ning loomulikult internetiühendust.

Katsetel osaleja peab end Veriffis tuvastamaFOTO: kuvatõmmis

Selleks, et kõik sujuks suuremate viperusteta, korraldatakse enne eel-testimine. 11. mail katsetatakse nii isiku tuvastamist kui ka saab läbi teha eesti keele ja matemaatika e-harjutustestid. 12. mail on võimalik lahendada ka füüsika ja inglise keele e-harjutustesti.

Kaugkatsed toovad kaasa veel ühe olulise muudatuse. Nimelt, kui varasemalt on olnud mõjuval põhjusel võimalik teha järeltest, siis tänavu neid ei korraldada. Kõik, kes on end katsetele kirja pannud, saavad seda teha üheskoos ja ühel ajal.

Tegelikult saab isiku tuvastamist proovida juba praegu aadressil demo.veriff.me

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.