Uudis

Kuhu jääb Spotify HiFi? Firma pole nõus kauaoodatud lisafunktsiooni kohta suud paotama

The Verge'i arvates on Spotify HiFid oodata järgmisel aastal.Foto: Shutterstock

2021 oli aasta, kus Apple’il tuli kõrgkvaliteetne muusikakuulamise võimalus ning Amazon Music ja Tidal alandasid oma HiFi ehk kõrge loomutruudusega muusikakuulamise teenuse hindasid. Kuid suurim muusikakuulamise teenusepakkuja Spotify võib The Verge’i sõnul oma HiFi programmi oodatust hiljem välja anda.

Spotify HiFi avalikustati veebruaris ning teenus pidi tulema välja 2021. aastal. Ettevõte lubas avalikustada rohkem detaile, kuid viimase kümne kuu jooksul pole olnud midagi kuulda.

Samal ajal pole konkurendid maganud. Apple Musicu kasutajad said tasuta lisa helikvaliteedile ning samal ajal teatas Amazon, et nad kaotavad ära HiFil olnud lisatasu.

Maikuus märkas üks Spotify kasutaja, et osasid laule avades on korraks näha väikest HiFi ikooni. See võis tema sõnul viidata, et rakendusel on peagi tulemas kõrge loomutruudusega muusikakuulamise võimalus.

Selle aasta jooksul rääkis aga Spotify põhiliselt taskuhäälingutest, kuid HiFist mitte midagi. Lisaks sellele ei olnud nad nõus sel teemal The Verge’ile kommentaari andma.

Portaali sõnul on võimalik, et ettevõte ei kiirusta enam teenuse väljaandmisega, kuna Apple’i eeskujul ei saa tõenäoliselt ka Spotify küsida parema helikvaliteedi eest lisaraha.

The Verge lisas, et tõenäoliselt on HiFi’d oodata järgmisel 2022. aastal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.