Uudis

Leke paljastab: selline näeb välja Windows 11

Windows 11 näeb varsti ilmselt ilmavalgust.Shutterstock

Kõik märgid viitavad, et Microsoft on peatselt välja kuulutamas järgmist Windowsi, mis saab praeguse info järgi nimeks Windows 11. Nüüd on avalikkuse ette toodud ka esimesed kuvatõmmised.

Tehnikaportaalil The Verge õnnestus enda valdusesse saada neile lekitatud Windows 11 ja nüüd jagati lugejatega kuvatõmmiseid sellest, milline hakkab uus operatsioonisüsteem välja nägema.

Kui värske operatsioonisüsteem Windows 10-ga kõrvutada, siis on disain kahe versiooni vahel enam-vähem sama. Esimesena jääb silma, et alumise riba ikoonid on keskele liikunud, kuid väidetavalt saab neid tagasi vasakule nihutada.

Uue välimuse on saanud stardimenüü, ikoonid on nüüd väiksemad ja ühtlasema disainiga ning kadunud on suured ruudud ja ristkülikud, mida praegu Windows 10 stardimenüüst leiab (vaata kuvatõmmist esimese säutsu all).

Mis puudutab uusi funktsioone, siis nende kohta praegu eriti palju teada pole. Arvestada tasub ka sellega, et The Verge’i proovis küllaltki varajast Windows 11 versiooni, seega ei pruugi ametlik väljalase päris samasugune olla nagu siit artiklist nähtu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.