Uudis

Uus Windows on tulekul? Selgus kuupäev, millal praegune versioon puhkusele läheb

Windows 10 saab endale järje.Foto: Shutterstock

Microsoft on viimasel kuul juba päris julgelt vihjanud, et firma töötab uue Windowsi kallal, mis peatselt ilmavalgust näeb. Ettevõte kutsub projekti nimega Sun Valley ja ilmselt kuulutatakse see ametlikult välja 24. juunil, kui Microsoftil toimub ülemaailmne otseülekanne.

Hetkel pole sajaprotsendiliselt teada, kas Sun Valley projekt tähistab just Windows 11-t, kuid selle kasuks räägib mitu vihjet. Esiteks avaldas Microsoft kuupäeva, millal Windows 10 toetamine lõpetatakse: 14. oktoober 2025. See tähendab, et nelja aasta pärast ei tule Windows 10-le enam turvauuendusi ja selle edasi kasutamine muutub riskantseks. Loogika ütleb, et kui Windows 10 tugi läbi saab, peab Microsoftil uus Windows juba töös olema.

Windows 10 eluaeg kestab seega kokku pisut üle kümne aasta, esimene ametlik väljalase oli sellel 2015. aasta juulis. Ka Windows 7 tugi lõpetati siis, kui operatsioonisüsteem kümneaastaseks sai.

Loodame, et Microsoft teeb Windows 11-le ülemineku sama lihtsaks nagu praeguse versiooniga oli: Windows 10 alla laadimine on Windows 7 omanikele siiani tasuta. Igatahes jääme ootama 24. juunit, kui Microsoft uue versiooni kohta rohkem infot avaldab.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.