Uudis

Kuidas praegu Windows 7 tasuta ja legaalselt Windows 10-ks muuta?

Windows 7 saab täna ka kõige värskemaks versiooniks uuendada.

Artikkel ilmus esimest korda jaanuaris. Kuna aga äsja sai kontrollitud, et see lahendus töötab siiani, siis avaldame loo uuesti.

Kirjutasime eile, et aasta pärast ehk 14. jaanuaril 2020 lõpetab Microsoft Windows 7 operatsioonisüsteemi toetamise. See tähendab, et selle tarkvaraga arvutid ei saa enam uuendusi ega kriitilisi turvapaiku.

Seega oleks mõistlik ja kui vähegi võimalik Windows 7 pealt liikuda edasi Windows 10 peale.

Kui mäletate, siis pakkus Microsoft vanemate Windowsite uuendamist Windows 10-le tasuta ja seda täpselt aasta aega pärast Windows 10 väljatulekut, kuni aprillini 2016. Pärast seda võttis Microsoft veebist maha tööriistad, millega Windows 7 sai uuendada, kuid see ei tähenda, et seda poleks võimalik teha teiste, täpselt sama ametlike tööriistadega.

Poolavalik saladus on, et sa saad täiesti edukalt ka täna uuendada enda vana Windowsi värskeima versiooni peale ja sa peaksid seda kindlasti tegema. Välja arvatud vast juhul, kui sul Windows 7-ga masina peal jookseb mingi spetsiifiline tarkvara, mis ei pruugi Windows 10 peal töötada.

Arvesta ka seda, et uuendamiseks peab Windows 7 sul kindlasti olema legaalne ja selle litsents aktiveeritud.

Kuidas see käib?

Uuendamine on tegelikult ülimalt lihtne ja mingit konksu siin pole. Alustuseks mine Windows 10 allatõmbamise lehele ja tõmba installimise tööriist alla. Et see lugu ei jääks teoreetiliseks heietuseks, siis võtsin selle uuendamise ka ise ühe vanema lauaarvuti peal ette.

Käivita installifail ning lase sellel Windows 10 alla tõmmata ja kui antakse valik, siis ütle, et soovid seda sama arvutit uuendada ning soovid (kui ikka soovid) failid alles jätta. Edasi jälgi juba Windowsi juhiseid, ühegi keerulise valiku ette sind ei panda, lihtsalt klõpsa jätkamise nuppu.

Windows 7 Pro’st saab ilma mingi maagiata teha Windows 10 Pro.

Umbes tunni pärast sul ongi Windows 7 asemel olemas Windows 10, mille tugi ei lõppe veel niipea.

Nii lihtne see ongi ja veider on, et mingit konksu siin polegi.

Uus Windows 10 on aktiveeritud ja legaalne.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.