Uudis

Loomehäki võitis MOED, kes tahab kehalise kasvatuse tunnid põnevamaks teha

Loomehäki võitja MOED, kes teeb spordirakenduse koolidele.

Nädalavahetusel toimunud viienda loomemajanduse arendusmaratoni Loomehäkk võitis meeskond MOED, mis toob sügisel välja spordirakenduse koolidele. Tallinnas Balti Filmi- ja Meediakoolis toimunud üle saja osalejaga Loomehäkil oli häkkijaid ligi kümnest riigist, lõpuesitlusteni jõudis samuti kümme meeskonda.

Loomehäki võitnud MOED loob rakenduse, mille abil saavad õpetajad jälgida laste kehalise kasvatuse tulemusi ajas. MOEDi lahendus lubab lastevanematel hoida silma peal laste tegemistel kehalise kasvatuse tundides ning lastel võistelda omavahel ja klasside kaupa. MOEDi rakendus aitab sügisel kasutusele võtta uut kehalise kasvatuse hindamissüsteemi Eesti koolides. MOED võitis ka Loomehäki publikauhinna.

Teise koha sai meeskond Est8, kes ehitab rakenduse kinnisvara automaatseks hindamiseks veebist kogutud andmete abil.

Kolmandaks tuli meeskond Pruuf, kes loob vabakutseliste keeletoimetajate võrgustiku, et hoida õigekirjastandardeid järjest kiiremini paisuvas interneti tekstimassis.

Loomehäki juhendajateks ja žüriiliikmeteks olid Eesti ettevõtjad, disainerid ja visionäärid, teiste seas näiteks Elroni juht näiteks Olle Tischler, EKA sisearhitektuuriprofessor Hannes Praks, investor ja ettevõtja Margus Uudam, IT-ettevõtja ja poliitik Andrei Korobeinik ja Maru VR filmi- ja virtuaalreaalsusrežissöör Rein Zobel.

Loomehäkki korraldavad digimeedia inkubaator DIGIX, Tallinna Ülikooli Avatud akadeemia ja Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid ning see on osa Edu&Tegu STARTERcreative programmist. Loomehäkki kaasrahastasid Euroopa Liit ja Tallinna Ettevõtlusamet ning toetavad Tere ja Protex.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.