DigiPRO

Mais toimub Eesti esimene andmete visualiseerimise häkaton

Sul on võimalus mõjutada statistikat tarbivate Eesti valitsusasutuste, ettevõtjate ja eraisikute otsuseid.Foto: Pixabay
See on DigiPRO artikkel. Loe DigiPROst lähemalt siit.

Statistikaamet ja Garage48 korraldavad 9. ja 10. mail Tallinnas Palo Alto Clubis Eesti esimese andmete visualiseerimise häkatoni. Võitjatiimile on auhinnaks 3000 eurot ja kahele järgnevale tiimile 1000 eurot.

Statistikaameti äritehnoloogia osakonnajuhataja Annika Braueri sõnul on andmete visualiseerimise häkaton unikaalne võimalus pakkuda riikliku statistika tootjale andmetest pildiline lahendus ja selle kaudu tulevikus mõjutada statistikat tarbivate Eesti valitsusasutuste, ettevõtjate ning eraisikute otsuseid.

“Info ülekülluses on tähtis silma paista ning eristuvalt ja arusaadavalt oma lugu rääkida. Häkatonilt ootame uusi ja huvitavaid visualiseerimise ideid, mis aitavad meil nähtavaks teha Eesti inimeste jaoks olulisi andmelugusid. Sobivad nii nn front-end’is programmeeritavad lahendused, animeeritud koodid, liikuvad pildid ja videod ehk kõik see, mis paneb andmed elama,” rääkis Brauer.

Statistikaamet on ürituseks koostanud lähteülesanded koos andmetabelitega. “Seda, milliste kihtide ja filtritega andmeid täpselt kasutada, otsustab iga meeskond ise. Andmeid võib alla laadida ja kasutada kas või Excelist, API-ühenduste loomine andmebaasiga pole kohustuslik. Kui meeskond ei leia visualiseerimiseks endale sobivat ülesannet, võivad nad pakkuda ka oma ideid,” selgitas Brauer.

Garage48 projektijuhi Merit Vislapu sõnul on häkatonile oodatud front-end-arendajad, disainerid ja andmete visualiseerijad, andmeanalüütikud ning andmeteadlased.

“Osalema võib tulla kogu tiimiga või moodustada kohapeal eri valdkondade esindajatest võistkonna. Tavapäraselt saab ürituse alguses ka juba kokku pandud tiimi individuaalseid osalejaid juurde värvata,” rääkis Vislapu.

Ürituse lõpus valib žürii välja parimad, kellele on ka auhinnad: võitjatiimile 3000 eurot ning kahele järgnevale 1000 eurot. Ürituse kohta leiab rohkem infot nii Garage48 veebilehelt kui ka Facebookist.

DigiPRO on Eesti parima digiuudiste saidi täiendav teenus kasutajatele, kelle jaoks IT on ka töö.

Telli siit DigiPRO uudiskiri endale postkasti:

  • Kolm korda nädalas (esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti) spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud kommenteeritud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks
  • Iga uudiskirja magnet on meie ajakirjanike kirjutatud pikem artikkel, mis meie arvates võiks selles valdkonnas töötavaid inimesi huvitada ja neile vajalik olla

Loe DigiPRO kohta lähemalt siit

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.