Uudis

Marko Mihkelson: pigem ootan Twitterilt sellist muudatust, mis välistaks selle kasutamise inforelvana

Foto: Mihkel Maripuu, PM/Scanpix Baltics

Riigikogu liikme ja väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni jaoks 280 versus 140 tähemärki edasiantavat teksti Twitteris väga palju sisukamaks ei muuda ning selles tänases muudatuses ta probleemi ei näe. Tema sõnul on Twitteri puhul probleemiks pigem automatiseeritud kasutajad.

Kui Mihkelson kasutab Facebooki suuresti siseriiklikus kommunikatsioonis, siis Twitterit rohkem rahvusvahelises suhtluses. “Poliitiku jaoks on see oluline infoallikas, sest Twitteris on sisuliselt kõik maailma uudisteagentuurid olemas ning selle uudisvoogu jälgides saab küllalt kiirelt pildi ette, et mis maailma eri paigus toimub,” rääkis ta.

Mihkelson on päris palju puutunud kokku rahvusvahelistel üritustel inimestega, kes teda Twitteris jälgivad. Läbi Twitteri on ta pääsenud Aljazeera saadetesse eksperdina esinema.
Rääkimata sellest, et Twitter on reaalne suhtluskanal, kus töötab Messenger, mille kaudu on võimalik vajalike kontaktidega ühendus saada.

Seetõttu ei kujuta Mihkelson ette, et postituse mahumuudatus tema Twitteri tarbimisharjumusi muudaks.

Mihkelsoni arvates on Twitteri puhul probleemiks pigem automatiseeritud kasutajad, mille kaudu genereeritakse trendi jaoks vajalikku teemat ning mille peavoolu meedia kinni võtab. “Praegune muudatus ei muuda aga seda, et need, kes tahavad kasutada Twitterit inforelvana, seda teha ei saaks,” märkis ta.

“Näiteks Saksamaa valimiste puhul hakkas automatiseeritud süsteem Venemaa poolt suunatuna tööle ning sedasi sai parempopulistliku ja euroskeptilise partei Alternative für Deutschland viimase 48-tunni jooksul enne valimispäeva väga massiivse tähelepanu,” lausus Mihkelson.

Mihkelson viitas ka Hispaania ajalehe El Paísi artiklile Kataloonia referendumi kohta, kus näidati väga hästi ära, kuidas Julian Assange ja Edward Snowdeni Twitteri säutsud muutusid peaaegu hetkega tuhandeid laike omavaks. Tavapärases käsitluses ei ole see lihtsalt võimalik ning see eeldab, et seal taga on automatiseeritud süsteem või masin, mis muudab sõnumi hetkega väga laialt nähtavaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.