Uudis

Microsoft blokeerib programmi, mis lasi Windowsis teist otsingumootorit kasutada

Edge'i uus maksmisfunktsioon on praegu testimisel.Foto: Microsoft

Microsoft on Windows 11-s brauseri vahetamist raskendanud ja surub aina rohkem inimeste peale firma enda loodud Microsoft Edge’i. Siiani on programmid nagu EdgeDeflector ja isegi Firefox pakkunud inimestele lahendust, millega hoiduda Windowsis Edge’i kasutamisest.

Microsoft on Windowsi stardimenüüs suunanud kasutajad alati Edge’i ja Bingi otsingumootorini ning seda ei ole saanud muuta. EdgeDeflector on siiani seda viga parandanud ning suunanud inimesed stardimenüüst nende enda valitud brauseri otsingumootorini.

EdgeDeflector saab aga peatselt Microsoftilt keelu. Programm blokeeriti esimest korda Windows 11-e beetaversioonis ja alguses arvasid kasutajad, et tegu on veaga, kuid hiljem kinnitas Microsoft, et uuendus jõuab järgmisel nädalal kõigi Windows 11 kasutajateni ning jääb paika.

EdgeDeflectori arendaja Daniel Aleksanderseni ei ole õnnelik uute muutustega ning tema sõnul ei hooli Microsoft enam oma tootest. Ta lisas, et klientide produktiivsuse asemel on organisatsioon võtnud prioriteediks reklaami, oma toodete pähemäärimise ja teenuste tellimused.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.