Microsoft ja Nintendo sõlmisid lepingu: “Call of Duty” mängud jõuavad Switchile

Call of Duty Modern Warfare 2
Call of Duty: Modern Warfare 2 on väga poulaarne nii arvutil kui PlayStationilFoto: Activision Publishing

Eelmise aasta lõpus teatas Microsoft, et pakub “Call of Duty” (CoD) mängusarja kümneks aastaks Nintendo konsoolidele. Seda küll tingimusel, et Microsofti plaan osta CoD kirjastaja Activision Blizzard saab erinevate regulaatorite poolt lõpliku heakskiidu.

Nüüd andis Microsofti president Brad Smith Twitteri vahendusel teada, et kokkuleppe on teoks saanud.

„Microsoft ja Nintendo on sõlminud siduva 10-aastase lepingu toomaks Call of Duty sarja mängud Nintendo kasutajateni juba samal päeval, kui need ilmuvad Xboxile. Mõlemal platvormil on mängud võimaluste ja sisu poolest võrdsed. Me oleme pühendunud pakkumaks pikaajalist võrdset ligipääsu Call of Duty mängudele teistel mänguplatvormidel,” öeldid Microsofti teates.

Varem on Microsoft pakkunud samasugust kokkulepet ka Sonyle, garanteerimaks CoD mängude saadavuse PlayStationi konsoolidel vähemalt 10 aasta jooksul. Erinevalt Nintendost ei ole Sony aga vastavat lepet allkirjastanud ning seisab jätkuvalt aktiivselt vastu Microsofti soovile osta Activision  Blizzard. Kõik need sammud on osa Microsofti poolsetest pingutustest veenda regulaatoreid tehingut heaks kiitma. Aja möödudes on aga selle õnnestumine üha suurema küsimärgi all.

USA Föderaalne Kaubanduskomisjon (FTC) on juba pöördunud tehingu blokeerimiseks kohtusse. Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi vastavad ametkonnad on väljendanud sügavat muret selle üle, et Microsofti, kui olulise turuosaga mänguplatvormide omaniku poolne väga suure mängukirjastaja ost võib pöördumatult kahjustada konkurentsi ning on praeguse seisuga pigem tehingule vastu. Müük võib siiski toimida, kuid sellisel juhul nõutakse Microsoftilt ilmselt lisagarantiisid ja ehk ka osa Activision Blizzardi allüksuste võõrandamist.

Selgusetu on aga see, mis saab plaanist tuua Call of Duty mängud Nintendo konsoolidele siis, kui Microsofti plaan kirjastaja ostmiseks luhtub. Tõenäoliselt vajab Activision Blizzard sellisel juhul hädasti sissetulekut, mida mäng Nintendo kasutajatelt teeniks. Teisest küljest aga toob mängu teistsugusele platvormile portimine kaasa arvestatavaid lisakulusid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.