Uudis

Microsoft tutvustas maailma võimsaimat mängukonsooli Xbox One X, müügil novembrist

Microsoft tutvustas täna E3 2017 pressikonverentsil maailma kõige võimsamat mängukonsooli Xbox One X, mis ilmub 7. novembril ja hakkab maksma 499 USA dollarit.

Xbox One X, mida varem tunti Project Scorpio nime all, on esimene mängukonsool, mis suudab enamikke mänge jooksutada 4K-eraldusvõimega 60 kaadrit sekundis, omades 6 teraflopsi toorest arvutusjõudlust, mida on rohkem kui konkurendil Sony PlayStation 4 Prol (4,2 teraflopsi), mis suudab osasid mänge esitada loomulikus 4K-s. PS4 Pro samas maksab 400-429 eurot ja Xbox One’ile oleks 2013. aastal 499dollariline alghind peaaegu saatuslikuks saanud.

Hoolimata võimsusest on see kõige väiksem Xbox, mis eales on tehtud, ja sellele tulevad mängud on mängitavad ka varasemate Xbox One konsooliperesse kuuluvatel masinatel. Samamoodi on sellel mängitavad kõik varasemad Xbox One’ile saadaolevad mängud. Vastupidiselt ootustele ei tutvustanud Microsoft konsooli juurde kuuluvat VR-peakomplekti.

Mänguvalik jäi oodatult tagasihoidlikuks ja uusi eksklusiivmänge kuulutati välja vähe, mis teeb novembris 500 euro või Eestis isegi rohkema kulutamise õigustamise raskeks. Xbox One X-il saab novembris mängida teiste hulgas selliseid mänge: “Forza Motorsport 7”, “Metro Exodus”, “Assassin’s Creed: Origins”, “PlayerUnknown’s Battlegrounds”, “State of Decay 2” ja “Crackdown 3”.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.