Uudis

Ministeeriumid vaidlevad Levira müümise üle

Foto: Eesti Meedia / Scanpix

Digiteenuseid pakkuva ettevõtte Levira tulevik on praegu lahtine, sest rahandusministeerium soovib ettevõtet müüa, majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) on aga seisukohal, et riik peaks ettevõttes enamusosaluse säilitama, kirjutab rahvusringhäälingu uudisteportaal.

Rahandusministeeriumis leitakse, et riik võib oma osaluse müüa küll, sest regulatsiooni ja järelevalvega oleks võimalik Levirale seatud kohustusi täita ka siis, kui riigi osalus võõrandada. “Rahandusministeeriumi hinnangul on õigusaktide regulatsioon piisav, et tagada teenuse osutamise jätkumine sõltumata Levira omanikust,” ütles ministeeriumi pressiesindaja Kristina Haavala ERR-ile.

MKM-is aga ollakse seisukohal, et riik peaks osaluse Leviras säilitama. Ministeeriumi sideosakonna juhataja Tõnu Nirk ütles, et kuivõrd ainult Levira omab sagedusi ja vastavat sidevõrku, mille kaudu on võimalik edastada üleriigilisi teleprogramme õhu kaudu, siis peab seda asjaolu võimaliku müügi korral kindlasti arvestama.

“Võõrandamisega seonduv otsustatakse vabariigi valitsuse poolt rahandusministeeriumi ettepanekul, aga tulenevalt äriühingu äritegevuse sisust loodetavasti arvestatakse müügitingimuste seadmisel ka MKM-i seisukohta,” märkis Nirk. Tema sõnul pole kaks ministeeriumi omavahel veel kokkuleppele jõudnud ega Levira aktsiate müüki arutanud.

Riigi äriühingute ja sihtasutuste koondaruande järgi lõpetas Levira mulluse aasta 598 000 euro suuruse kahjumiga. Aasta varem oli jäädud pea viie miljoniga kasumisse. Levira on riigile kuuluv äriühingutest ainus, mille mullust tegevust hinnati mitterahuldavaks.

Praegu kuulub riigile 51 protsenti Levira aktsiatest, 49 protsendi aktsiate omanik on Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF.

Ettevõte peab seaduse järgi tagama avalik-õiguslike üleriigiliste tele- ja raadioprogrammide edastamise kogu Eesti territooriumil. Näiteks sõltuks kriisiolukordades Levirast see, kas raadiosignaali edastamine Eestis jätkub või mitte.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.