Minister Kiige sõnul saab koroonapassi äpp olulised uuendused alles septembris

Tervise- ja tööminister Tanel Kiige sõnul peab koroonapassi kontrollimise äpis uuendusi ootama veel kuni septembrini.Foto: Stenbocki maja/Jürgen Randma

Tervise- ja tööministri Tanel Kiige (KE) sõnul on kontroll.digilugu.ee veebiäpi ehk koroonapassi kontrolliäpi uuendusi oodata alles septembriks või septembri jooksul. Uuendused teevad äpi kasutamise kõigi osapoolte jaoks mugavamaks ning senisest kiiremaks.

Uued koroonapiirangud, mis teevad koroonapassi kontrollimise suurel hulgal meelelahutusüritustel kohustuslikuks, jõustuvad juba tulevast esmaspäevast (9. augustist). Terviseameti tänasel pressikonverentsil lausus Kiik, et ta on tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse (TEHIK) käest uurinud, kui kaua arendused aega võtavad.

Praegu annab kontroll.digilugu.ee pelgalt rohelisel taustal valges kirjas vaste, et sertifikaat on kehtiv. Sügiseks tuleb uuendus, mis annab visuaalselt kiire ülevaate, kas inimese võib meelelahutusüritusele lubada või mitte. Ministri sõnul on TEHIK uuenduse lubanud ära teha hiljemalt septembrikuu jooksul. 

Arenduse valmimise järgselt hakkab äpp näitama, kas isiku näidatud PCR koroonatest on tehtud maksimaalselt 72 tundi tagasi või rohkem. Antigeeni ehk kiirtesti puhul arvestab äpp kehtivuseks 48 tundi. 

“Arendused sõltuvad ka sellest, kui kiirelt jõuab TEHIKu koostööpartner oma meeskonda arendajaid juurde saada,” lisas Kiik. 

Geenius kirjutas eelmisel nädalal, et koroonapassi äpis on suur puudus ning riik ei tea, millal see ära parandatakse. TEHIKu e-teenuste arendamise osakonna tervisetalituse üksuse juht Tõnis Jaagus tunnistas artiklis, et hetkel on äpi puhul tegu nii-öelda töötava miinimumlahendusega ning veebirakenduse edasistes arendustes on arvestatud kasutusvajadusi ja kasutajatelt saadud tagasisidet. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.