Uudis

Mis juhtus, kui Tele2 lubas kõikidel klientidel kasutada nii palju internetti, kui nad ise soovisid?

Foto: Tairo Lutter / Postimees / Scanpix Baltics

Tele2 viis märtsis läbi katsetuse, kus lepingulistel klientidel lubati kasutada nii palju mobiilset internetti, kui nad ise soovisid. Sel perioodil kasvas keskmine interneti kasutamine operaatori juures ka kolm korda.

Kui veebruaris tarbisid Eestimaa elanikud Tele2 võrgus keskmiselt 3,7 gigabaiti mobiilset internetti kuus, siis märtsis kasvas testis osalenud inimeste kasutatav maht ligi 3,2 korda 11,8 gigabaidini.

Kokku osales võrgutestis üle 50 000 inimese.

Tele2 tootedirektori Katrin Aroni sõnul oli testi eesmärk oli selgitada välja, kus ja millal kasvab kasutus kõige enam, kuidas sidevõrk tuleb toime hüppeliselt suurenenud internetimahuga ning kui palju peab Läänemaal võrku järgmistel aastatel laiendama.

“Peame selliseks tarbimismahu kasvuks valmis olema, sest interneti kasutamine suureneb iga aastaga. Praeguse standardi, 1080p kvaliteediga Youtube’i videote vaatamine tarvitab tunnis 1,5 gigabaiti internetti, aga järjest populaarsema 4K tasemega juba 7,2 gigabaiti,” selgitas Aron.

Kõige suurem tarbimise kasv toimus Raplamaal ja Võrumaal. Raplamaal kasvas interneti kasutamise maht 3,6 korda, jõudes 14,98 gigabaidini. Võrumaal tõusis kastutatav maht aga tavapärase 3,8 gigabaidi juurest 14 gigabaidini, kasvades 3,7 korda.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.