Uudis

Mullu valmima pidanud udupeen Noblessneri elamuskeskus lükkab avamise alles sügisesse

Lisatud EASi kommentaar

Renoveeritud valukoja illustratsioon.Foto: Noblessner Arendus OÜ

Noblessneri suurejooneline virtuaalreaalsuse elamuskeskus, mis sai toetust 2,4 miljonit eurot, avab uksed plaanitust ligi aasta aega hiljem. Viimase lubaduse kohaselt saab keskus valmis tänavu oktoobris.

Kaks aastat tagasi teatas Ettevõtluse arendamise sihtasutus (EAS), et toetab teiste projektide seas 2,4 miljoni euroga virtuaalreaalsuse (VR) elamuskeskuse rajamist Noblessneri sadamasse.

2017. aasta märtsis teatas Noblessner Arendus OÜ, et valukoda Noblessneri sadamalinnakus Tallinnas läheb tolle aasta sügisest renoveerimisse ning avatakse külastajatele 2018. aasta lõpus.

“Koostöös Moskva EKSPERIMENTANIUM elamuskeskusega rajatakse valukotta käed-külge eksponaatidega väljapanekud, mis kirjeldavad nii reaalteaduste kui finantsmaailma seaduspärasid,” teatas firma toona.

Keskus on saanud uue nimi Proto

Eelmisel nädalal teatas aga keskuse arendusega tegelev firma, et Noblessneri valukojas avatakse uus pereturismiatraktsioon selle aasta oktoobris. Keskus on nüüd saanud nime “Proto avastustehas”.

Sügisel avatavat keskust tutvustatakse pressile lähemalt sel kolmapäeval, kui lubatakse esmakordselt visualiseerida ka juba mõned atraktsioonid.

EAS:

EASi toetuste keskuse direktori Monica Hankovi sõnul on mahukate projektide puhul tavapärane, et atraktsiooni avamise aeg täpsustatakse pärast koostööpartnerite leidmist.

“Projekti „Virtuaalse reaalsuse elamuskeskus Noblessneri Valukojas“ eeltaotluse kohaselt oli tõesti atraktsiooni valmimise aeg 2018. aastal. Kuid esitatud põhitaotlusega täpsustati muuhulgas ka atraktsiooni valmimise aega ning projekti abikõlblikkuse perioodi ning projekti täpsustatud elluviimise (abikõlblikkuse) periood 01.01.2017 – 31.12.2020 (48 kuud),” ütles Hankov.

“Põhitaotluse kohaselt oli atraktsiooni avamine kavandatud suvel 2019. Kuna tegemist on suure ja mahuka investeerimisprojektiga, siis on tegemist üsna tavapärase olukorraga, kus pärast kõikide lepingute sõlmimist ja koostööpartnerite leidmist täpsustatakse atraktsiooni avamise aega. Kuna projekti abikõlblikkuse perioodi lõpptähtaeg on alles 31.12.2020, siis mahub tegelik avamise aeg selle perioodi sisse ning sellisel juhul ei ole projekti ajakava muutmine vajalik,” rääkis Hankov.

Hans Lõugas panustas artikli valmimisse.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.