Uudis

Netflixi jõuab seriaal, mis räägib Eesti e-riigist

Illustratiivne montaaž.Foto: PM/Scanpix

Maailma populaarseimasse voogedastusteenusesse Netflix jõuab uue aasta esimesel poolel dokumentaalseriaal, millest vähemalt üks episood keskendub Eesti e-riigile.

Kuigi Netflix ise ei soovi sel teemal kommentaare jagada on teada, et seriaalitegijatel tekkis Eesti vastu huvi ise ning seriaali tarbeks on käidud ka Eestis intervjuusid tegemas.

Geeniusele teadaolevalt ei keskendu terve seriaal Eestile vaid Eesti on fookuses ühes episoodis, kus räägitakse digisüsteemidest riigivalitsemises ning küberturvalisusest.

Eesti X-tee jõuab Netflixi

Eesti poolelt on Netflixi seriaali osas selle tegijatele abi ja nõu andnud majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ning ettevõtluse arendamise sihtasutus.

Kaamerate ees on intervjuu andnud riigikantselei nõunik Marten Kaevats ning riigi infosüsteemi ameti töötaja, kelle nime ei soovi amet veel avaldada. Eestis käidi filmimas ligikaudu kuu aega tagasi ning võtteperiood kestis neli päeva.

Kaevatsi sõnul annab ta analoogseid intervjuusid aastas 5-6 tükki ning praegune erineb teistest vaid selle poolest, et see jõuab Netflixi, mitte mõne telekanali eetrisse.

Ükski projektiga kokkupuutunud osapool ei soovi või ei oska sellest detailselt rääkida, kuid on teada, et seriaalis räägitakse e-riigi tuumast ehk X-teest ning kõigest muust e-riigiga seonduvast.

Seriaal jõuab Netflixi kasutajateni järgmise aasta esimeses kvartalis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.