Uudis

Nimekiri kõikidest teenustest ja äppidest, mille Google on tapnud

Killed by Google on põnev veebileht, kus on üles loetletud teenused, äpid ja riistvaratooted, mille Google on aja jooksul kinni pannud või mille tootmise on firma lõpetanud.

Ma pole päris kindel, kas see nimekiri on täielik ja kindlasti pole siin neid asju, mis kunagi avalikuks ei saanudki, kuid praegu on seal kokku hämmastavalt palju ehk 147 nimetust toodetest, mida Google enam ei paku, vähemalt sellisel kujul.

Mitmed neist elavad edasi teise nime all või mõne muu teenuse osana, nii et neile on hauakivi püstitamine ehk enneaegne olnud.

125 nendest on teenused, 11 on äpid ja 11 on riistvaratooted. Muidugi on seal asjad, mida me kõik teame, nagu Google+, mis pandi kinni 8-aastaselt.

Põnevamad teenused on seal aga need, mis pandi kinni väga kiiresti. Mäletad näiteks, et Googl’il oli oma kontoritarkvara telefonides nimega Quickoffice? See pandi kinni neli kuud pärast selle väljatulekut! Või et Google tahtis aastal 2009 teha enda Wikipediat nimega Google Dictionary, mis läks kinni aastaga? Selliseid põnevaid leide on seal veel küllaga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.