Uudis

Novembris müüdi rekordiliselt palju telefone

Turu-uuringufirma GfK Retail & Technology andmetel soetasid eestlased novembris 37 500 uut mobiiltelefoni, mis on pea viiendiku võrra rohkem kui mullu samal perioodil ning ühtlasi tänavune uus rekord.

Eelmisel kuul kulutati telefonidele 12,7 miljonit eurot, mis on pea kolmandiku võrra enam kui 2016. aasta novembris.

Õhus on tunda buumi hõngu

Tele2 turundus- ja müügidirektori Kristjan Seema sõnul on õhus tunda buumi hõngu ning eestlased telefonidelt raha kokku ei hoia. “Vähemalt telefonimüügi põhjal hakkab Eesti järjest enam meenutama Põhjamaid, kus kõige populaarsem telefon on iPhone. Novembris müüs isegi iPhone’i kalleim mudel X, mis mühises ning see tõstis keskmise telefoni hinna Eestis statistiliselt lakke,” ütles Seema.

GfK uuringu kohaselt oli jaemüügiturul keskmine nutitelefoni ostuhind 337 eurot, mis on 18 protsenti kõrgem kui aasta tagasi ning 16 protsenti enam kui oktoobris. Enam kui poole Eestis müüdud telefonide väärtusest moodustasid uued iPhone’id.

Elisas tuntud nimed tipus

Elisa tooteturunduse osakonna juhataja Mailiis Ploomann sõnul olid Elisa novembrikuu edetabelis endiselt kõige menukamad Samsungi ja Huawei nutitelefonid. Enim ostsid Elisa kliendid käesoleva aasta novembris Samsungilt mudeleid J3 2017, A5 ja S8 ning Huaweilt P9 lite mini ja P10.

“Silma paistis ka see, et Elisa kliendid eelistasid jõulumüügis nutitelefone, millega saab kaasa eraldi kingituse (näiteks akupanga, AKG kõrvaklapid, selfi-kolmjala jne),” lisas ta.

Väga populaarne on jõulude ajal Elisa klientide seas olnud ka tahvelarvutil Huawei Mediapad T 3, mille müüginumbrid ületavad järgmisi konkurente juba mitmekordselt. Seda tahvlimudelit ostetakse kingituseks lähedastele ja kasutamiseks endale. Väga tihti soetatakse antud tahvel koos Elisa Raamatuga ning seda just raamatute mugavamaks lugemiseks.

Kohati lausa defitsiit on Elisa esindustes tekkinud mängukonsoolidest. Sagedased on päevad, kus kaup lõpeb meie kesklaost otsa ning oleme sunnitud mitukümmend klienti päevas panema järgmise nädala tarne järjekorda. Enim ostavad kliendid Sony PlayStation 4 konsoole, kus jõulude aja eripakkumisena anname kingituseks kaasa puldi.

Sülearvutistest on kliendid enim ostnud Apple MacBook Air sülearvutit koos kingitusega ning Lenovo sülearvutit koos kingitusega.

Novembri 10 ostetuimat nutitelefoni Tele2-s

1) Samsung Galaxy J3 (2016)

2) Samsung Galaxy A5 (2017)

3) Huawei P9 Lite Mini

4) Apple iPhone SE 32GB

5) Huawei P10 Lite

6) Just5 Freedom C100

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses