Uudis

Nüüd saad Facebookist ise vaadata, mis firmad su andmeid reklaamimise nimel ära kasutavad

Facebook.Foto: Pixabay

Facebook on uuendanud oma reklaamisätteid ja nüüd saad ise vaadata, mis firmad sinu andmeid reklaamide näitamiseks käitlevad. Selle leiad siit lingilt, kui kerid natuke alla ja lähed Advertisers and Businesses juurde.

Seal all on nüüd kaks uut akent. Esimene (who uploaded your lists and advertised to it) näitab ettevõtteid või lehti, mis on sulle viimasel ajal reklaame edastanud.

Näiteks mõni spordiklubi, kes on Facebooki üles laadinud nimekirja klientide e-maili aadressitega, et selle abil neile reklaame saata.

Teine aken (who have uploaded and shared a list with your info) on vähe segasem. Sisuliselt näitab see firmasid, mis on sinu kohta andmeid kogunud ja seejärel andmehulga Facebooki reklaamserveritesse üles laadinud.

Pärast seda võrdleb Facebook võrdleb üleslaetud andmeid enda kasutajate andmetega ja kui need kokku lähevad, saavad Facebooki vahendusel reklaamifirmad vastavatele inimestele reklaame näidata. Enamasti on siin nimekirjas andmefirmad, millest sa ilmselt kunagi kuulnud pole.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses