Uudis

Oculus Quest võib VR-i lõpuks ometi massidesse viia

Facebook tõi avalikkuse ette uue juhtmevaba Oculus Quest VR-peakomplekti, millega lubatakse Oculus Go tasemel mugavust, kuid Oculus Rifti tasemel kvaliteeti.

Peakomplekt kasutab nelja lainurkkaamerat, et mõista, kuhu kasutaja parasjagu vaatab ning kuhu ta liigub. Selle tulemusel ei ole vaja kasutada seintele või põrandale käivaid lisasensoreid, mis kasutaja asukohta jälgiksid. Samuti peaks see tähendama seda, et kasutaja võib üsna vabalt suurel alal ringi liikuda, ilma et see probleeme tekitaks.

Eesti VR-režissööri ja Maru VR Productionsi kaasasutaja Rein Zobeli sõnul võiks Oculus Quest olla seade, mis toob virtuaalreaalsuse laiade massideni. “See on mugav, ei mingit juhtmete ja arvutitega mässamist, heade pultide ja väga hea hinnaga. Veel paar aastat tagasi tundus täielik ulme, et võid ükskõik kus VR-seadme välja võtta, käima panna ja kohe virtuaalsetes maailmades hüplema ja vehkima hakata.”

Samas ei tule Zobeli sõnul madal hind ja kompaktsus kompromissideta. “Kuigi Questi ekraan on väga hea, siis mobiilne protsessor tähendab ilmselt madalamat graafilist kvaliteeti kui Playstation VR-i mängude puhul,” rääkis ta.

“Oculus Questi põhiline müügiargument on vabadus, mida juhtmeta sensorite ja pultide süsteem pakub. Kui pultide täpsus ja VR-ruumis liikumine on tõesti nii head nagu lubatakse, võib tegu olla tõesti ulmelise VR-mängukonsooliga, mida paljud jaksavad ka endale lubada,” oli Zobel optimistlik.

Quest toetab esialgu 50 mängu, mille seas on ka näiteks tuntud VR-mängud “Superhot” ja”Moss”.

Peakomplekt toetab ka juhtpulte, mis on küllaltki sarnased Oculuse teistele toodetele.

Mõlema silma jaoks on ekraan, mille resolutsiooniks on 1600 x 1440 pikslit, samuti on võimalik ekraanide kaugust silmast muuta.

Peakomplekti hinnaks on 399 eurot ja müügile jõuab see kevadel.

Märksõnad:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.