Uudis

Õiguskantsler lõpetas Telia kampaania netineutraalsuse uurimise

Õiguskantsler Ülle Madise. Foto: Jaanus Lensment/Postimees

Sel nädalal kirjutas Geenius, et õiguskantsleri kantselei on käivitanud menetluse Telia Eesti kampaania osas, milles mõne internetiteenuse puhul ei arvestata kliendi mobiilse andmeside mahupiirangut.

Kuigi antud kaasus oli õiguskantsleri kantselei töölaual mitu kuud, on töö selle kallal tänaseks lõpetatud. Oktoobri alguses toimus õiguskantsleri kantseleis kohtumine, kus õiguskantsleri poole taotlusega pöördunud isik ja tehnilise järelevalve ameti (TJA) esindajatel oli võimalus selgitada oma seisukohti nii Telia kampaania üle tehtud analüüsi sisu kui osapoolte varasema kirjavahetuse osas.

Kohtumisel jõuti ühiselt arusaamale, et oktoobri alguses TJA poolt edastatud analüüs oli sisu poolest see dokument, mida pöörduja soovis TJA-lt saada juba juulikuus.

Lisaks selgus õiguskantsleri kantseleis toimunud kohtumisel, et TJA on valmis kaaluma pöörduja ettepanekuid analüüsi täiendamiseks. Pöördujale edastatud kirjas leiab kantselei, et asutus on küll viivitusega, kuid siiski vastanud pöörduja pöördumistele ning sellega ei kuulu kaasus enam õiguskantsleri tööplaanidesse.

Geeniusele teadaolevalt on amet jätkanud suhtlust pöördujaga ning osapooltel on peagi kavas uuesti kohtuda, mille käigus arutletakse taaskord Telia kampaania vastavust Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse 2015/2120 BEREC-i (Body of European Regulators for Electronic Communications) juhistega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.