OnePlus 8 Pro esmamuljed: muidugi on see kiire, aga mitte ainult sellest

OnePlus 8 Pro kasutab nüüd 120 Hz ekraani.

OnePlus kuulutas eelmisel nädalal välja kaks uut mudelit, mille nimed on ootuspäraselt OnePlus 8 ja OnePlus 8 Pro. Mul on nüüd mõned päevad käes olnud kangem mudel, 6,8-tollise ekraaniga OnePlus 8 Pro, mis maksab Eestis 899 eurot. Siin on esmamuljed, pikemalt umbes nädala pärast.

Eelmise aasta OnePlus 7 Pro oli minu hinnangul üks aasta parimaid telefone, mida hiljem OnePlus 7T Pro täiustas minimaalselt.

OnePlus 8 Pro on muutnud ekraani natukene suuremaks, mis on nüüd 6,8-tolline ja nagu trend on, siis telefon on muutunud natukene pikemaks, aga ka kitsamaks. Ja natukene kergemaks (199 g).

AMOLED-ekraani värskendussagedus on nüüd 120 Hz varasema 90 Hz asemel ja ära on kaotatud hüpikkaamera, mis telefoni korpusest välja sõitis – selle asemel on nüüd ekraani üleval vasakus servas selfikaamera jaoks auk.

OnePlus on alati tahtnud olla kõige kiirem ja selline tunne on küll, et nii kiiret ja sujuvat telefoni pole ma varem näinud. Kiibistikuks on Qualcomm Snapdragon 865 ja kui ma võtan Huawei P40 Pro siia kõrvale, siis tundub vahe sees olema ikka korralik OnePlusi kasuks.

OnePLus 8 Prost on tegelikult kaks varianti, 899-eurone versioon 8 GB muutmälu ja 128 GB sisemäluga ning 12 GB muutmälu ja 256 GB sisemäluga. Minu käes on viimane variant.

OnePlus 8 Pro kaameralahendus.

Kui OnePlus 7 Pro polnud ametlikult veekindel, siis nüüd on IP68 sertifikaat sellele telefonide võetud.

Kui veel rääkida uuendustest, siis lõpuks on OnePlusil olemas ka juhtmevaba laadimine, milleks on sul vaja eraldi laadimisalust, mis maksab 70 eurot. 30-vatine Warp Charge 30 Wireless Charger lubab sul telefoni 50% täis laadida 30 minutiga, mis teeks juhtmevaba laadimise päris mõistlikuks.

Ma ei ole veel jõudnud telefoni nullist sellega täis laadida, aga ülevalpool 50% suudab see laadida telefoni kiirusega umbes 10% 10 minutiga. Igaljuhul tundub, et me oleme vaikselt jõudnud aega, kus juhtmevabal laadimisel juba on mõte olemas. 4510 mAh aku vastupidavust on veel hinnata natukene vara.

Ekraani sees on ka sõrmejäljelugeja, aga ma ise olen liikunud näotuvastuse peale. Siin on olukord üldiselt hea, aga üks tõrvatilk on sees. Näotuvastus töötab hästi ja kiirelt, aga mitte pimedas. Hämaras on veel kõik hästi, aga pimedas see su telefoni ei ava – erinevalt näiteks Huawei P40 Prost, millel on selles töös abiks infrapuna.

Kui enne OnePlus 7 Prod olid selle firma kaamerad konkurentidest maas ja siis jõuti järele, siis nüüd on kinnistatud enda koht tippude seas. Erinevalt konkurentidest pole OnePlus megapikselid enda kaamerasse juurde kütnud ja pealtnäha on kõik sarnane.

Telefonil on 4 kaamerat: 48 Mpx põhikaamera, 8 Mpx telefoto, 48 Mpx lainurk ja 5 Mpx värvifilter. Erinevalt konkurentidest ei paku OnePlus 4-5x optilist kadudeta suumi, vaid ainult kolmekordset. Hübriidsuum on 30x ja praeguse kvaliteedi juures telefonidel rohkemast väga kasu pole ka. Huawei P40 Pro pakub 50x, Samsung S20 Ultra 100x, aga need on kõigest numbrid, mille tagant kasutatavaid pilte ei saa.

Pildikvaliteet aga on teinud selge hüppe edasi. Erinevalt Samsungist ei tervavusta detaile niivõrd üle ja võrreldes äsja käes olnud Huawei P40 Proga ollakse värvidega julgemad ja soojemad, umbes nagu iPhone.

3x optiline suum.
Lainurk.

Muster põdra külje peal on nähtav kenasti ka varjus.
Peategelane joonistub taeva taustal siiski natukene liiga teravalt välja?

Minu OnePlus 8 Pro kasutuskogemus on alles alguses, aga siiani on jätnud telefon väga hea mulje. Nädala pärast juba pikemalt koos ostusoovituse või -hoiatusega, praegu aga kipub kiskuma sinna esimesele poole.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.