Uudis

Ööpäev Eesti küberruumis: üle 300 pahavaraga nakatunud veebilehe üritas eestlaste arvutites kurja teha

Sajad veebilehed üritavad Eesti küberruumis kurja teha.Foto: Shutterstock

Septembrist koostab CERT-EE igapäevaseid ülevaateid Eesti küberruumist. Juba esimene ööpäeva ülevaade näitab, et küberkurjategijad ei puhka sekundikski.

Riigi infosüsteemi ameti (CERT-EE) küberruumi seire tuvastas ööpäevaga 349 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mis üritasid Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada.

Automaatseire käigus tuvastati ka 25 pahavaraga nakatunud seadet ning neist anti teada sideteenuse pakkujatele. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati kolm teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli väike. CERT-EE avastas ja sai teada neljast õngitsuslehest, mille abil prooviti inimeste andmeid koguda.

Eile saadeti ühe Eesti kommertspanga nimel inimestele ja ettevõtetele e-kirju, millele on lisatud manusena arvutit nakatav ja arvutist andmeid varastav Lokibot pahavara. Sama kommertspanga kuvandit kasutades seati ülesse ka internetipanka jäljendav lehekülg, mille abil üritati koguda panga kasutajate andmeid ning teha makseid.

Lisainfot ülevaadete kohta leiab RIA kodulehelt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.