Uudis

Opera ostis Eesti idufirma Pocosysi ja plaanib osta Pocopay

Opera veebibrauser.

Opera Limited teatas täna banking-as-a-service firma Pocosysi ostutehingu lõpule viimisest, samuti soovist osta selle sõsarettevõte Pocopay, millel on makseasutuse litsents ja mis pakub finantsteenuseid Euroopa Liidus. Nende tehingute tulemusel saab Tallinnast Opera teine fintech-teenuste keskus Euroopas Rootsis asuva Gothenburgi kõrval.

“Finantsteenuste kasutamine on suurte muutuste lävel,” ütles Krystian Kolondra, Opera brauserite ja Euroopa fintech-suuna asepresident. “Me näeme selles suurt potentsiaali paremateks ja lihtsamini kasutatavateks teenusteks. Ootame põnevusega Pocosys’i ja enda brändiga seonduvate fintech-tulevikuplaanide ellu viimist.”

Opera aktiivsete kasutajate arv Euroopas kasvab pidevalt ning on täna suurusjärgus 50 miljonit, millega on ettevõte regiooni üks juhtivaid tarbijatele suunatud tehnoloogiaettevõtteid. Pidevalt suureneb arvuti- ja telefonikasutajate arv, kes teadlikult otsustavad seadmesse eelpaigaldatud internetilehitseja vahetada Opera vastu. Pocosysi omandamisega laiendab Opera oma võimalusi luua sünergia lehitseja ja fintech-äri vahel.

“Meil on väga hea meel ühineda Opera perega,” räägib Pocosysi juht Oksana Tolmatšova. “Opera on juhtivaid tehnoloogiaettevõtteid ja meie pakutavad lahendused võimaldavad Operal luua unikaalseid tootepakkumisi ning siseneda uutesse valdkondadesse.”

Finantssektori turuolukord muutub Euroopas kiiresti. Avatud pangandus võimaldab kolmandatel osapooltel pakkuda lahendusi ning rakendusi, mis on seotud finantsinstitutsioonidega. Samuti võimaldab see neopankade ja makselahenduste tekkimist, mis tagavad uued ja mugavamad teenused lõpptarbijale.

“Eesti on suurepärane koht talentide meelitamiseks Euroopa fintech tarvis,” räägib Pocosys’i asutaja Indrek Neivelt. “Eesti on üks kõige digiteeritumaid riike maailmas, ühtlasi jõudsalt kasvav fintech-idufirmade keskus.”

Opera omandas Pocosys OÜ 17. jaanuaril 2020 olles ühtlasi Pocopayga äriliselt seotud. Pocopay omandamise Opera poolt peab lõplikult heaks kiitma Eesti Finantsinspektsioon.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.