Pärnusse paigaldatakse Weekend festivali ajaks mobiilside erilahendus

27282374825_26585320ee_o.jpg

Täiendus: Lisaks Tele2-le saadab Pärnusse Weekend festivaliks mobiilse interneti ja sideteenuste kvaliteedi tagamiseks tugijaama ka Elisa. Tegu on liikuva tugijaamaga ning samaaegselt käivitab Elisa Pärnus ka täiesti uue tugijaama Pärnu rannastaadionil.

Seoses sel nädalavahetusel Pärnus toimuva tantsumuusika festivaligaWeekend Festival Baltic,kuuekordistab Tele2 ürituse piirkonnas mobiilse interneti mahud, et festivalikülastajatele oleks 4G internet alati kättesaadav.

„Ehitame nädalavahetusel toimuva suursündmuse ajaks Pärnusse erilahenduse, lisades festivali tsentrisse kuus 4G sektorit ning sama palju 3G sektoreid, et ühelgi festivalikülastajal ei jääks sõpradega suhtlemata ning pildid peomelust sõpradega jagamata,“ ütles Tele2 raadiovõrgu juht Tanel Sarri, kelle sõnul püstitatakse erilahendus festivali territooriumile pealava lähedusse.

Erilahenduse puhul liidab Tele2 1800 MHz ja 2100 MHz sagedused, mis võimaldab festivalikülastajatele 4G mobiilse interneti allalaadimiskiirust kuni 300 Mbit/s. 3G lisamahtusid pakutakse sagedusel 2100 MHz.

Sarri sõnul teenindab Pärnu külalisi nädalavahetusel sama erilahendus, mis seati püsti ka juuli keskel toimunud Positivuse festivalil.

„Tele2 ehitab erilahendusi üritustele, mida väisab vähemalt 10000-20000 inimest. Püstitame alati spetsiaalseid lahendusi suurüritustele nagu laulupidu ja Õllesummer, samuti lisame olemasolevatesse tugijaamadesse internetimahtusid ka näiteks Tallinna lauluväljakul toimuvate kontsertide ajal,“ ütles Sarri, kelle sõnul on Tele2-l üks liikuv tugijaam suurüritustele reageerimiseks alati valmis.

Mullu toimus tuntud tantsumuusika festival Weekend Festival Baltic esmakordselt Pärnus ning seda ning sellega seotud üritusi külastas 90 000 inimest.

Avafoto: Tanel Meos

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.