Uudis

Pettur varastas paari päeva jooksul Tallinnas mitmest poest hulgaliselt kalleid iPhone’e

Telia esindus. Pilt on illustratiivne. Foto: Elmo Riig/Scanpix

Mitmed elektroonikapoed ja sideoperaatorite esindused langesid sel nädalal Tallinnas suure pettuse ohvriks. Pettuse kordasaatjaks oli välisriigi kodanik, kes ihaldas vaid uusi iPhone XS telefone.

Kõigil juhtudel nägi muster välja sarnane. Poodi külastav kodanik tundis huvi iPhone XS-i vastu, kuid enne ostutehingu tegemist soovis ta näha telefoni karpi. Selle teenindajalt saades suutis ta teenindaja tähelepanu mujale juhtida ning vahetas selle ajaga kinnise iPhone’i karbi välja analoogse karbiga, milles ei olnud iPhone’i sees.

Anonüümseks jääda soovinud allika sõnul oli karp iPhone XSi oma ning selle kaal oli õige karbiga samaväärne. Telefoni asemel olid karbis paberitükid.

Geeniusele teadaolevalt langesid pettuse ohvriks IM Arvutid (iDeal), Telia, Euronics, Klick ja Photopoint. Pettur külastas eelnimetatud kaupluste esindusi Ülemiste, Kristiine ja Viru keskustes.

Selline nägi välja tühi karp, millega ühes poes pettus toime pandi.

Varguste toimumist kinnitasid Geeniusele Telia Eesti pressiesindaja Raigo Neudorf ning IM Arvutite turundusjuht Silja Kalda.

Neudorfile teadaolevalt on politsei petturi tabanud ning telefonid on poodidele tagastatud. Telia esindaja ei osanud täpsustada, mitu telefonid nende kauplustest välja peteti. Kalda sõnul sai pettur IM Arvutite kauplustest kätte kaheksa telefoni. Samasse suurusjärku jäi see ka veel ühes elektroonikapoes.

Politsei- ja piirivalveameti Tallinna kesklinna ennetus- ja menetlustalituse juhi Jelena Mirošnitšenko kinnitusel pidasid politseinikud 17. oktoobril Tallinna sadama piirkonnas kinni mehe, keda kahtlustatakse varguste toimepanemises.

“Politsei kontrollib tema seost ka mobiiltelefonide varastamisega. Kinni peetud 43-aastasel mehel on Hollandi elamisluba,” ütles Mirošnitšenko.

Põhja prefektuuri kesklinna politseijaoskond alustas kriminaalmenetlust karistusseadustiku § 199. lg. 2 p. 5 alusel. Geeniusele teadaolevalt tabasid kurikaela politseinikud Tallinna sadama D-terminalist.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.