Uudis

Politsei: laulupeoliste kohal lennanud drooni tõime meie alla

Politsei- ja piirivalveametnikud demonstreerimas PPA käsutuses olevaid droone.Foto: Geenius Meedia/Hans Lõugas

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) kinnitas, et hoolimata laulupeoliste elu ohtu seadnud droonipiloodi poolt väidetust toodi lennumasin õhust alla PPA ametnike poolt. PPA vanempressiesindaja Kristjan Lukk ei saanud täpsustada asjaolusid, kuidas droon maandati, kuid andis mõista, et ühel hetkel rakendati meetmeid, mis piiras piirkonnas kõigil droonidel lendamise.

Pühapäeval, 7. juulil kella 16 ajal tuvastati lauluväljaku lähistel lennukeelualas lendav droon. Juhtumi toimumise ajal oli õhus ka ERRi droon. Pärast ERRi drooni maandumist rakendas politsei keelualas lennanud droonile vastumeetmeid ning võttis Oru hotelli lähedale maandunud drooni enda kätte hoiule,” ütles Lukk.

Vanempressiesindaja kinnitusel tuvastas PPA drooni lennutaja tänu sellele, et ta pöördus ise politsei poole. Seda väitis lennutaja ka Geeniusele antud intervjuus. PPA andis juhtumi üle lennuametile, kes karistas droonilennutajat väärteo korras 320 euro suuruse trahviga.

Kuigi laulupeo ajal lauluväljaku kohal 250 meetri kõrgusel drooni lennutanud Dmitry Cherny ütles intervjuus, et tal on relvaluba ei saa PPA seda ei kinnitada ega ümber lükata. Ka ei saa nad öelda, kas inimelusid ohtu seadnud teo eest ootab Chernyd ees relvaloast ilma jäämine.

“Üldise kommentaarina võime öelda, et relvaloa andmisel ja selle ärva võtmisel arvestatakse inimese käitumist ja eluviisi ning infot selle kohta kogutakse regulaarselt,” lisas Lukk.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.