Uudis

PowerUp! roheidufirmade finaali võitis Danubia Nanotech Slovakkiast, Eesti sai eriauhinna

Krakowis toimunud Kesk- ja Ida-Euroopa roheidufirmade konkursil PowerUp! võidutses Slovakkia ettevõte Danubia Nanotech, mis valmistab grafeenil põhinevaid elektriautode akudele mõeldud temperatuuri sensoreid. Kokku valiti parim ettevõte 14 Euroopa riigi osaleja seast.

Auhinnalisele kolmandale kohale tuli Ungari idufirma V-Chiller, mis toodab kiirjahutusseadmeid purgijookidele. Teisele kohale platseerus Atlant 3D Nanosystems, mis toodab 3D-printereid ja suudab selleks kasutada väga laia materjalivalikut.

Esikohale oli auhinnaks välja pandud tšekk 50 000 eurole, teine koht viis koju 10 000 eurot ning kolmas 5000 eurot.

Üritus kasvab suuremaks

Sellel aastal toimus PowerUp! idufirmade võistlus esmakordselt Impact tehnoloogia konverentsi raames. Jakub Miler, üks võistluse žüriiliikmetest ning InnoEnergy tegevjuht sõnas, et kahe ürituse koos tegemise eesmärgiks oli tuua suuremat tähelepanu startup-ide võistlusele ning omavahelise parema sünergia saavutamine.

Sellel aastal oli suuremas fookuses puhas energia ja selle kasutamine ning ka edaspidi soovitakse selle fookusega jätkata.

Eriauhind puhta õhu kategoorias tuli Eestisse

Esmakordselt anti käesoleval aastal välja ka eriauhind Clean Air Challenge kategoorias. Võidukalt väljus konkurentsist Eesti ettevõte Roofit Solar Energy, kes toodab metallist katusepaneele, kuhu on sisse integreeritud ka päikesepaneelid. Auhinnaga kaasnes ka rahaline preemia 3000 euro väärtuses.

„Oleme eriliselt rõõmsad, et meie toode leidis äramärkimist just keskkonna ja puhta õhu kontekstis. Päikesekatus annab majapidamisele energiat ilma õhku saastamata. Roofit Solar metallkatus on arhitektuurselt paljudesse piirkondadesse sobiv lahendus ja annab võimaluse olla ise taastuvenergia tootja“ kommenteeris Roofit Solar kaasasutaja Helen Anijalg.

PowerUp! konkurssi korraldatakse viiendat aastat järjest ning osalejate arv on aasta aastalt suurenenud. Kokku esitleti ligi 300 erinevat ideed 24 Euroopa riigist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.