Uudis

PPA kasutas UEFA suurmängu turvamiseks droone, hoides nii silma peal tuhandetel inimestel

Üleeile Tallinnas toimunud suure jalgpallimängu ajal pidas linnas korda suur hulk politseinike, kes kasutas suurema ala kontrollimiseks ka droone, millega lennati tuhandete inimeste peade kohal.

Otsus suurürituse ajal droone kasutada tekitas sotsiaalmeedias küsimusi nii ohutuse kui ka laiapõhjalise jälgimise kohta.

Põhja prefektuuri korrakaitsebüroo juht Valdo Põder selgitas Geeniusele, et politsei- ja piirivalveamet kasutab droone eri valdkondades ja ülesannete täitmisel. Näiteks maismaapiiril vaatlustegevuseks ehk maa-ala visuaalseks kontrolliks. “Kasutame ka neid inimeste otsingutel, liiklusjärelevalve teostamisel ning avaliku korra tagamisel suurüritustel,” lausus ta.

Üleeile toimunud mängu eel ning lõpus kasutati droone avaliku korra tagamiseks ja vajadusel ohu tõrjumiseks.

“Vaatlesime eelkõige rongkäikude ja suuremate inimhulkade kogunemisi ja liikumist staadionile ja sealt ära. Kui märkasime suurte gruppide liikumist, siis saatsime sinna politseinikud, kes aitasid pealtvaatajatel turvaliselt staadionile jõuda,” ütles Põder.

Ta lisas, et linnaruum on avalik ruum ning droonide kasutamise õigusliku aluse annab korrakaitseseadus. Sama kehtib ka linnakaamerate puhul. “Droonide abil saame õhust kiire ülevaate, mis staadioni ümbruses toimub ja kuhu meil on vaja jõud ümber paigutada,” lisas Põder.

Ta lisas, et korrakaitseseadusele tulenevalt on politsei avaliku korra tagamiseks drooni võimalik kasutada. Kui toimub on õigusrikkumine, siis vaadatakse inimest läbi kaamerapildi, kuid kui õigusrikkumist ei ole, siis jälgitakse õhust üldpilti.

Põder märkis, et PPA on kursis võimalikest ohtudest ning teeb kõik selleks, et nende poolt lennutatud tiivuline ei seaks ohtu inimesi. “Droonid jäävad maapinnale väga tugeva tuule puhul ja droonijuhid jälgivad, et akud saaksid õigeaegselt vahetatud. Droone juhivad ainult need politseiametnikud, kes on läbinud spetsiaalsed drooni juhtimise koolitused,” lisas ta.

Märksõnad: ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses