Uudis

Prints Harry maailmakuulsat nutisõrmust toodetakse Eestis

Prints Harry parema käe sõrmes ilutseb Oura ring nutisõrmus, mida Geeniusele teadaolevalt toodetakse nüüd Eestis.Foto: Scanpix

Geeniuse toimetusele teadaolevalt on Eesti ühes elektroonikatootmisega tegelevas ettevõttes hakatud tootma nutisõrmust Oura Ring, mida teiste seas kannab ka Sussexi hertsog Prints Harry.

Toimetusele teadaolevalt toimub tootmine Tallinna külje all. Oura Ring nutisõrmus sai alguse 2015. aastal ühisrahastusplatvormi Kickstarter kaudu. Nutisõrmuse taga on Soome ettevõte Oura Health, mis seni on öelnud, et sõrmuse tootmine toimub Oulus.

Küsides ettevõttelt kinnitust, kas vastab tõele, et nutisõrmust on hakatud tootma ka Eestis, palus ettevõtte kaasasutaja ja kommunikatsioonijuht Virpi Tuomivaara, et Geenius ei kirjutaks sellest veel järgneva 2-3 nädala jooksul.

Tuomivaara väitis, et peagi edastavad nad pressiteate, mis räägib tootmismahu suurendamisest.

Esimese kontakti loomise hetkest on tänaseks möödas ligikaudu kolm nädalat ning ettevõtte esindajad ei ole Geeniusele rohkem kommentaare andnud. Geenius on küsinud kommentaare Eesti ettevõttelt, mis toimetusele teadaolevalt nutisõrmuseid toodab, kuid nad ei ole kommentaaripalvele seni vastanud.

Oura Ring jälgib kandja und, sõrmus on saadaval kolmes valikus, kõige soodsam maksab 314 ning kalleim 419 eurot.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.