Uudis

Programmeerijate põud: soovita IT-firmasse inimene tööle ja saa 1000 eurot

Eesti IT-sektor vaevleb töötajate puuduses ning asi näib olevat jõudnud nõnda kaugele, et inimesele tänaval ollakse nõus maksma suuri summasid, et ta vaid hea inimese sobivale tööle soovitaks.

Playtech on veebilehel avaldanud kuulutuse, kus pakub inimesele, kes oskab nende juurde suunata Java-arendaja, 1000 euro suurust preemiat. Ilmselt on ettevõttel olnud keeruline ametikohtadele inimesi leida ning seega tuli kasutusele võtta uued abivahendid.

Selleks, et preemiat endale saada, tuleb teha kolme asja: leida sõber, kellele võib üks tööpakkumistest sobida; sõber nõusse rääkida; sõbra andmed ettevõttele saada.

Kui soovitatud kandidaat osutub valituks ning peab ka terve katseaja vastu, siis saab soovitaja endale 1000 eurot.

IT-sektoris on heade töötajate leidmine olnud alaliseks probleemiks juba pikemat aega, mistõttu on ka valdkonnas palgad üsna kõrgeks kerkinud. Lisaks sellele meelitavad tööandjad tihti inimesi ka erinevate hüvedega, nagu uhked kontorid, erinevad toetusprogrammid ning ka boonused.

Samas, rahandusministeeriumi infotehnoloogiakeskus (RMIT) otsis töökuulutuste portaalide vahendusel hiljuti uut töötajat IT administraatori töökohale ja seal pakuti töötasuks 1000-eurost brutopalka.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.