Proovi järgi: vana hea Windows 95 käivitub moodsas arvutis eraldi programmina

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Milline sinu esimene oli? Minu esimene oli MicroWorld BASIC DGOS. Võib-olla oli su esimene DOS, Classic Mac OS või midagi muud… aga väga paljudel arvutiakasutajatel võis selleks olla Windows 95. Eks esimese arvuti operatsioonisüsteem jääb ju ikka meelde.

Ühe nutika inseneri äpp toob vana hea Windows 95 tagasi, nii et selle saab eraldi aknas tööle lasta moodsas arvutis, olgu selleks Windows, Mac või Linux.

Töötab Windows 10s, Macis, Linuxis

Felix Rieseberg võttis lihtsalt klassikalise Windows 95-e ja pakendas selle praegu kolme levinuima suure operatsioonisüsteemi jaoks eraldi programmiks.

Proovime järgi. Kõigepealt tuleb GitHubi lehelt valida just õige Windows 95. Kui teil on Windows 10, siis ikka .exe, Maci jaoks olev äpp on kokku pakitud zipiks, eraldi on failid Red Hati ja Debiani Linuxi jaoks.

Kui oma arvuti jaoks sobiv Windows on alla tõmmatud, siis tuleb see lihtsalt käima panna. Ei mingit installimist 10lt flopilt! Aga hea uudis on, et see äpis elav Windows 95 toetab ka flopikettaid, juhul kui su Macbook Prol selline peaks olema.

Kuidas see välja näeb? Nagu Windows 95.

Esimese asjana on justkui lihasmälus menüü Start > Programs > Accessories > Games. Kõik on alles!

Solitaire töötab 23 aastat hiljem sama õlitatult nagu aastal 1995.

Minesweeperis satun ma jälle juba teise klikiga miini otsa, täpselt nagu 90ndatel.

Muide, Windows 95ga oli kohe kaasas ka “internetitarkvara”. Antud juhul tähendab see näiteks AT&T, AOLi ja Compuserve’i dialup tarkvara. Aga muidugi ka Internet Explorer 3.0-i. Millegipärast interneti avaleheks olev www.ee ei avane.

Viga pole siiski vist mu dialupis, vaid selles, et äpis elaval Windows 95l pole võrguühendust.

Mida siis veel teha? Vaataks natuke kõvakettal ringi. See ei ole väga suur. Moodsasse arvutisse istutatud Windows 95 võtab ruumi ligi 450 megabaiti, RAMi kulub minul hetkel sellele 29 megabaiti, maksimaalselt kuni 200.

Kahjuks ei ole keegi unustanud siia ei kontoritarkvara, millega tööd teha, ega ka Wolfenstein 3Dd.

Nii jääb üle veel võimalus teha lahti vana hea Paint, mis ei ole vist 23 aastaga pea üldse muutunud, ja natuke kritseldada.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.