Uudis

Proovisime järele: Hesburgeri äpp sobib introvertsele eestlasele

Burgerirestoranis söömist pole nagu ilus kõva häälega tunnistada. See on ju ebatervislik ning majonees jääb ebaglamuurselt lõua külge rippuma. Mina aga tunnistan ausalt, et käisin Hesburgeris ja ostsin burgeri (aga ainult selle artikli kirjutamiseks, muidu ei käi ma seal üldse, peaaegu).

Põhjus on nimelt selles, et Hesburger teatas teisipäeval, et uuendas oma mobiiliäppi, kust on võimalik ka süüa nüüd osta. Mida see tähendab? Proovisime järgi.

Saadaval ainult Soomes ja Eestis

Kui äpp lahti teha, siis tuleb kõigepealt riik valida. Peale Hesburgeri kodumaa Soome laienes uus äpp esmalt Eestisse. Edasi järgneb videoke, mis näitab enesekindlat meest, kes Hesburgeris müüjale oma telefoni näitab ja süüa saab. Ma olen see mees.

2. Valikus nii restoranid kui drive-inid

Esiteks pean liituma või sisse logima. Õnneks leian ka nupu “jäta vahele”, sest burgeriketi kliendikaart või -konto tundub jõle nõks, kuidas mind jälle burgerit sööma meelitada. Miks peaksin vabatahtlikult liituma endale kahjuliku asjaga?

Edasi saan valida Hesburgeri söögikoha, valikus on nii tavalised kui ka autoga kasutatavad drive-inid. Kui ühe valin, siis näengi kogu menüüd: burgerid, eined, magustoidud ja nii edasi.

3. Ikka meelitatakse püsikliendiks

Halb uudis tuleb siis, kui burger juba ära valitud ja käes on viimane samm: maksmine. Tuleb välja, et äpist pole mingit kasu, sest maksta tuleb ikka restoranis kohapeal. Tellimus täidetakse alles siis, kui oled ära maksnud.

Ainult “sisseloginud kasutajad” saavad maksta otse äpist. Võtan siis selle tee ette, liitun “boonusklubiga” ja loovutan raske südamega Hesburgerile oma andmed. Maksmiseks tuleb kasutada krediitkaarti, numbrite sissetoksimise asemel saab mobiilikaameraga kaardist pildi teha ja numbrid hüppavad ise äppi.

4. Eestlasele sobiv teenindus

Maksmise hetkel saan valida, kas toit pakitakse kaasavõtmiseks kotti või pannakse kandikule. Samuti saan valida, et toit valmiks mõneks hilisemaks ajaks või kohe nüüd.

Kui kõndimise pealt eelnevad sammud läbi teen, tuleb ekraanile tellimusnumber. Restorani jõudes sagivad kassa-aparaadi ümber kolm müüjat, kes paistavad veidi ärevuses olevat – ilmselt esimene kord, kui mobiiltelefon tellis burgerit. Siis aga ulatatakse mulle üheainsa sõnaga “Palun!” kott tellitud toiduga.

Kui eestlane armastab kütust osta Neste automaattanklast, sest seal ei tule teise inimesega suhelda, siis Hesburgeri äpp on eestlasele kõige õigem koht söögi ostmiseks. Vähemalt kiirsöögi.

5. Tulemus

See:

Hesburgeri äpp toimib nii Androidis kui iPhone’is.

Täiendatud 12:40: algupärane artikkel väitis ekslikult, nagu äpp näitab alati kaugust lähima restoranini miilides ja jalgades. Tegu oli test-telefoni eripäraga.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.