Uudis

Renditud tõukeratastega on Eestis juhtunud vaid paar tõsisemat õnnetust

CityBee tõukerattad.

Tänavu suve jooksul on Tallinnas ja Pärnus kasutusel olevate sadade renditõukeratastega juhtunud vaid üksikud õnnetused, samuti peaaegu puuduvad vandalismi ohvriks langenud rattad.

Tänavu suvel hakkasid Bolt ja CityBee pakkuma Eestis elektriliste tõukerataste renditeenust. Kokku on tänaseks Pärnus ja Tallinnas kahe firma peale kokku pea 800 elektrilist tõukeratast.

Pärast elektrirataste massilist tulekut linnapilti on meedias kõlapinda leidnud väide, et elektrilistest tõukeratastest tulenevalt hakkab koheselt suurel arvul õnnetusi juhtuma.

Seda väidet ei toeta Bolti ja CityBee senine kogemus. Boltile on teada vaid kaks tõsisemat õnnetust, kuid nendegi põhjustajateks ning kannatajateks olid teenust kasutanud kliendid.

Vandalismi ohvriks on langenud vaid üks tõukeratas

CityBee Eesti juhi Heigo Protteni kinnitusel ei ole nende andmeil ühegi CityBeest renditud tõukerattaga tõsisemat õnnetust olnud, kuid on olnud väiksemaid, kus teenust kasutavad kliendid on ratastega kukkunud.

Protteni sõnul on firma tehnilistel põhjustel pidanud teenusest eemaldama mõnikümmend ratast, kuid vandalismi tõttu on kasutuskõlbmatuks muutunud vaid üks ratas.

Bolti pressiesindaja Karin Kase väitel ei ole aga Bolt pidanud ühtegi tõukeratast kasutuselt kõrvaldama.

“Loomulikku kulumist tuleb ikka ette, aga pärast väikest kõpitsemist on kõik meie rattad tagasi ringlusesse läinud,” ütles Kase.

Tõukeratastega seotud õnnetustest rääkides puudutas Kase kaht juhtumit, kuid rõhutas, et kindlasti ei saa välja tuua, et just elektritõukeratastega kuidagi eriliselt õnnetusi juhtub. Tema sõnul juhtub samamoodi õnnetusi jalgratastega ja jalakäijatega.

“Meile on teada üks õnnetus, kus inimene sõitis tõukerattaga purjus peaga,” rääkis Kase. “Siit ka meeldetuletus kõigile kasutajatele: tõukeratas ja purjus pea ei käi kindlasti kokku, nagu ka tavalise jalgrattaga ei ole lubatud purjus peaga sõita.”

Samuti kuulis Bolt Kase sõnul hiljuti ühest juhtumist, kus inimene kukkus tõsiselt, sest ta hoidis tõukeratta juhtrauast kinni ühe käega.

“Nii on isegi väga kogenud sõitjatel raske ratast juhtida, kindlasti tuleb rattast alati kahe käega kinni hoida,” sõnas Kase.

Bolti pressiesindaja sõnul kehtivad ka elektriliste tõukerataste puhul elementaarsed ohutusreeglid:

  • Kasutage võimalusel sõitmiseks jalgrattateid
  • Kõnniteel sõites valige sõidukiirus, mis arvestab jalakäijatega
  • Võimalusel kasutage sõites kiivrit
  • Valige alati selline sõidukiirus, mis arvestab teie võimete ja teiste liiklejatega

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.