Uudis

Savisaare Valimisliidu kandidaat kasutas ilma loata droonifotograafi fotot

Savisaare Valimisliidu ja Tegusa Tallinnas nimekirjas kandideeriv Leonid Tsingisser on vahetult enne valimisi sattunud autoriõiguste keerisesse, kuna on enda Facebooki lehel ilma loata kasutanud Eesti ühe tuntuma droonifotograafi Kaupo Kalda fotot.

Tsingisser laadis 11. septembril enda Facebooki kaanefotoks drooniga jäädvustatud pildi Õismäest, mille autoriks on Kalda. Foto kasutamiseks aga kandidaadil luba ei olnud ning sellest on foto kommentaarides nüüd ka vaidlus puhkenud.

Foto õiguste omanik Kalda postitas täna foto juurde kommentaari, milles küsis, kust on saadud foto kasutamiseks litsents, kuna temalt seda ostetud pole.

Tsingisser vastas, et leidis foto Facebookist ning kuna see talle meeldis, siis otsustas ka fotot kasutada.

“Valimisliit sellega seotud ei ole, ma ise panin selle pildi endale, kuna ta mulle meeldis. Kui see pilt tõesti kuulub teile öelge palun palju selle kasutamine maksab?” sõnas kandidaat järgmises kommentaaris.

Kalda vastas sellele, et foto hinnaks on 200 eurot, millele lisandub käibemaks.

Posted by Leonid Tsingisser on 11. september 2017. a.

Tsingisser toonitas veelkord, et ta ei teadnud, et foto kuulub Kaldale. “Miks Te kohe nii vaenulik olete? Te küsisite mult kust ma seda pilti võtnud olen – ma vastasin Teile, et internetist võtsin ja ei teadnud, et see kuulub Teile. Selleks et klaarida küsisin palju see maksab ja Te hakkasite mulle kohe trahve määrama,” kirjutas ta.

Tsingisser uuris ka seda, kas sarnased tingimused kehtiks ka autovelgedele. “Velgedest… kui keegi neid ametlikult ostab (ei varasta) ja pärast annab teisele kasutada, kas see on ebaseaduslik?”

“Igaljuhul ma ei soovi Teiega vaielda, mulle isiklikult meeldib Teie looming, ma ausalt ei teadnud, et see pilt kuulub Teile ja olukorra klaarimiseks olen nõus maksma adekvaatse summa, kuid ei näe põhjust rääkida mingitest trahvidest jms,” kommenteeris Tsingisser.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses