Seljakotti mahtuv autopesula lööb Tallinnas laineid ja murdis keset kriisi Poola turule

Eesti idufirma UpSteam laiendab keset kriisi turgu.FOTO: ettevõte

Eestlaste loodud autopesu platvorm UpSteam laienes keset kriisi Poola turule ja tõi valikusse ka uue kodukontoritele suunatud toote, teatas ettevõte.

Aasta alguses miljon eurot kaasanud ning praeguseks üle kolme aasta tegutsenud Eesti idufirma UpSteam platvorm toob autopesu sisuliselt kliendile koju kätte.

Seejuures kaugtöö järsu kasvu tõttu pidi ka UpSteam kohanema turuolukorraga. Kuna inimesed saadeti kaugtööle, siis ka kontorite asukohad liikusid ärilinnakutest üle Tallinna laiali. Nii tuli kodust töötava inimese jaoks leida uus sobiv toode ehk Pop-up pesula.

Selleks ehitati kiirelt valmis uus veebikeskkond, mille abil on võimalik igale ühistule luua personaalne tellimisleht, et kortermaja elanikud saaksid autopesu tellida kodu parklasse. “Pop-up pesula on kortermajadele suunatud autopesula, mis toimib graafikupõhiselt. Ühiselt tellides saame pakkuda kogu majale soodsamat hinda”, rääkis UpSteami tegevjuht Martin Kristerson.

Koos on soodsam

Pärast teenuse osutamist jääb auto ümbrus puhtaks ja kuivaks, mistõttu ei pea esimehed ega haldurid muretsema pesula mõjust keskkonnale. Selleks kasutatakse uudset pesutehnoloogiat, millega puhastatakse auto ainult 1-2 liitri autopesu ainega seal juures kasutamata voolavat vett ning pesujääk võetakse endaga kaasa.

“Korteriühistute huvi ületab meie algsed ootused ning uus toode tundub neile sobivat. Usume, et praeguse olukorra keskel meie kliendibaas hoopis kasvab, sest autoomanikud on valmis uusi tarku lahendusi proovima” lisas Martin.

Auto saab lasta koduhoovis puhtaks pesta

Esimese kolme nädalatega on tekitatud rohkem kui 20 uut pop-up pesulat üle Tallinna ja nad plaanivad selle numbri mitmekordistada järgmise kahe kuuga. Uus toodet lansseeriti üheaegselt ka Soomes ja Poolas. Samas ei kao UpSteami teised pesuteenused kuhugi. Jätkuvalt saab tellida autopesu nende teeninduspiirkonnas ükskõik kuhu läbi mobiilirakenduse või küsida pakkumist ettevõtte autopargile.

Poola turg ootab

Aasta alguses kaasatud rahaga soovitakse laieneda mitmele turule, kuid alustatakse Poolast. “Raha kaasamise eesmärgiks oli laieneda kolmele uuele välisturule, mille esimesed tugevad sammud tegime märtsis avades teenuse Varssavis. Sealseid operatsioone hakkab juhtima kohalik Andrzej Krzysztofowicz, kellel on varasem Country Manageri kogemus” rääkis ettevõtte operatsioonide juht Valjo Kütt.

Uuel turul keskendub firma esialgu ainult kortermajadele ja äriklientidele ning ei ava teenust erakliendi jaoks enne 2020. aasta kolmandat kvartalit. “Poola turg on meie jaoks ettevalmistuseks, et näha kuidas me tõsiselt suurel turul kohaneme, et edasi Saksamaale liikuda 2021. aastal. Ainult Varssavis on juba poolteist korda rohkem autosid registreeritud, kui kogu eesti peale kokku” lisas Valjo.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.