Uudis

Smartposti pakke saab nüüd saata ka kodusesse pakiautomaati

Cleveroni pakiautomaat.

Alates veebruarist saavad Itella Smartposti kullerid nii Eesti-siseseid kui ka rahvusvahelisi pakke toimetada inimestele Cleveroni kodustesse pakiautomaatidesse ja kortermaja pakiautomaatidesse. Aasta teises pooles soovib Smartpost oma automaadivõrku lisada ka CollectNeti pakirobotid.

Kui inimene on tellinud oma eramajja kodupakiautomaadi, siis paneb kuller tulevikus paki sinna. Selliseid koduautomaate on Eestis täna umbkaudu 80, neist suurem osa Tallinnas ja Harjumaal, ent mõned ka näiteks Viljandimaal, Tartumaal ning Saaremaal.

Kortermaja-pakiautomaate on Eestis praeguseks kümmekond, teist sama palju on ka ettevõtetesse paigaldatud pakiautomaate. Needki on nüüdsest Itella Smartposti kullerite kasutuses.

Kahe ettevõtte koostöö tulemusel ei pea suur hulk inimesi enam kullerit ootama, vaid nad saavad oma paki neile sobival ajal ka kodu- või töökoha lähedalt automaadist välja võtta.

“Pakkide sorteerimisel midagi teisiti ei tehta. Kui kuller viib inimesele pakki ja näeb maja juures või sees Cleveroni uue põlvkonna pakiautomaati, siis proovib ta telefonis oleva rakenduse abil pakki sinna sisestada. Kui see õnnestub, siis jääb pakk sinna, kui mitte, siis toimib kuller nii nagu varem,” kirjeldas protseduuri Itella Estonia tegevjuht Meelike Paalberg.

Kodu-pakiautomaadi termoalale mahuvad temperatuuritundlikud pakid mõõdus 31 × 51 × 27 cm ning pakialale saadetised mõõdus 38 × 36 × 60 cm. Kortermaja-pakiautomaati mahuvad kõik saadetised, mis jäävad mõõtudesse 40 × 60 × 60 cm.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses